Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аграрії просять Уряд продовжити пільгове кредитування - під загрозою весняна посівна

Реклама

Всеукраїнська Аграрна Рада разом з іншими провідними аграрними асоціаціями закликають Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра фінансів Сергія Марченка продовжити термін пільгового кредитування в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9". Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на сайті ВАР.

Члени асоціацій наголосили, що пільгове кредитування дало змогу аграріям вижити під час воєнної агресії рф. Тож в іншому випадку в Україні є ризик зриву проведення весняної посівної.

"Згідно відповідних постанов КМ пільгове кредитування видавалося терміном до 12 місяців та в сумі до 90 млн грн на суб'єкта господарювання. Тобто, якщо вона не буде продовжена, близько 38 млрд грн кредитів сільськогосподарські товаровиробники мусять повернути ще до завершення посівної кампанії і це в той час, коли аграрним підприємствам необхідно додатково біля 40 млрд грн для забезпечення посівної кампанії 2023 року", - зазначається у зверненні.

За відсутності пільгового кредитування скорочення посівів може скласти 5-5,5 млн га. Щоб попередити такий розвиток подій, сільськогосподарські виробники зверталися з проханням продовжити терміни виданих кредитів та збільшити ліміт суми кредитування до 180 млн грн на суб'єкта господарювання з урахуванням пов'язаних осіб. Однак вказані пропозиції досі залишаються нереалізовані.

Аграрії наголошують, що задля забезпечення проведення посівної кампанії та уникнення негативних явищ від скорочення виробництва с/г культур, потрібно продовжити дію програми "Доступні кредити "5-7-9.

Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів та клієнтів в Україні та Великобританії, моніторинг статусу земельної ділянки. Докладніше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини