Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк вніс зміни до порядку авторизації діяльності фінансових установ

Реклама

Національний банк уніс зміни до порядку здійснення авторизації діяльності надавачів фінансових платіжних послуг та обмежених платіжних послуг і встановив додаткові вимоги до заявників, які мають намір отримати авторизацію діяльності на платіжному ринку України. Такі вимоги повинні також виконуватися протягом усього строку дії авторизації. Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 01 березня 2023 року № 14, що набирає чинності з 03 березня 2023 року.

Зокрема, встановлені додаткові вимоги в частині:

  • ділової репутації та професійної придатності відповідального працівника за проведення фінансового моніторингу;

  • технічних та інших умов, необхідних для надання фінансових платіжних послуг (наявність комп'ютерної техніки, належних облікових та реєструючих систем, приміщення за місцезнаходженням заявника);

  • відсутності виявлених фактів порушень у сфері фінансового моніторингу та сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) протягом одного року, що передує даті подання до НБУ пакета документів для авторизації.

У зв'язку з цим:

1. Заявники, які мають чинну ліцензію на переказ та вже подали до Національного банку пакети документів для переліцензування, повинні:

  • надати запевнення (у довільній формі) щодо відповідності встановленим регулятором вимогам (протягом п'яти робочих днів із дня набрання чинності цими вимогами);

  • подати власну політику винагороди (протягом 30 робочих днів із дати авторизації);

  • провести опитування користувачів щодо наявності у них відносин із країною-агресором та надати інформацію про результати такого опитування (протягом 60 робочих днів із дати авторизації).

2. Заявники, які мають чинну ліцензію на переказ і подаватимуть документи для отримання авторизації вперше або повторно (пакети документів яких було залишено без розгляду), мають подавати документи для отримання авторизації з урахуванням нових вимог, зокрема разом з іншими документами подати нову заяву з підтвердженням відповідності новим вимогам. Також вони зобов'язані протягом 30 робочих днів із дати авторизації подати власну політику винагороди та протягом 60 робочих днів із дати авторизації - провести опитування користувачів щодо наявності в них відносин із країною-агресором і надати Нацбанку інформацію про результати такого опитування.

3. Заявники, які подаватимуть документи для отримання авторизації вперше, мають надати НБУ пакет документів з урахуванням нових вимог, зокрема разом з іншими документами - оновлену заяву, власну політику винагороди тощо.

Таке посилення вимог до надавачів фінансових платіжних послуг спрямоване на унеможливлення отримання ліцензій «недоброчесними» учасниками ринку та недопущення потрапляння на ринок фіктивних учасників чи компаній-оболонок, особливо в умовах дії воєнного стану в Україні, а також забезпечення додаткових гарантій прозорості українського фінансового ринку та унеможливлення його використання у цілях держави-агресора.

Також це сприятиме мінімізації ризиків, пов'язаних із наданням фінансових платіжних послуг, та забезпеченню достатнього захисту користувачів платіжних послуг.

Крім того, строк для переліцензування заявників, які мають ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, продовжено з шести до дев'яти місяців.

За матеріалами НБУ.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини