Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес виступив проти заборони на викладку тютюновиої продукції

Реклама

Бізнес занепокоєний поправкою, якою пропонується заборонити викладку тютюнових виробів та закликає Парламент її відхилити. Про це йдеться у заяві, розміщеній на сайті Європейської Бізнес Асоціації.

2 травня 2023 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 9206 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо імплементації у національне законодавство України окремих положень acquis ЄС у сфері аудіовізуальної реклами.

У текст законопроєкту, що готується до другого читання, було внесено поправку, яка передбачає внесення змін щодо заборони видимого розміщення продукції тютюнової галузі у місцях роздрібної торгівлі. 22 травня зазначену поправку підтримав Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики. Докладніше про це ми писали раніше.

Європейська Бізнес Асоціація та Американська торговельна палата в Україні від імені бізнесу просять Верховну Раду відхилити вище зазначену поправку до законопроєкту № 9206 з огляду на наступне.

Так, зокрема, поправка може матиме негативні економічно-соціальні наслідки для країни. Адже існує ризик прискорення зростання тіньового ринку тютюнових виробів, який вже перевищує 20% і позбавляє бюджет 22 млрд грн на рік, через скорочення легальних точок продажу (особливо у невеликих населених пунктах, де значно нижчий рівень залученості контролюючих органів) та спрощення реалізації незаконної продукції (наприклад, поза касою) поряд із легальною. Оскільки тіньовий бізнес як не дотримувався законодавчо встановлених правил роботи, сплати податків, так, ймовірно, не буде дотримуватись і нових правил, які стосуються розміщення продукції.

Водночас, для прозорого бізнесу реалізація зазначеної ініціативи зумовить додаткові витрати - як для великих торговельних мереж, так і малого та середнього бізнесу, що, за підрахунками експертів бізнесу, нараховує близько 50 тис. підприємств - через необхідність залучення інвестицій в переобладнання місць торгівлі та скорочення рентабельності у зв'язку із зменшенням асортименту продукції.

Крім того, бізнес-асоціації зауважують, що профільне законодавство Європейського Союзу (а саме Директива 2014/40/ЄС від 3 квітня 2014 року, яку Україна зобов'язалася імплементувати в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом), не передбачає такої заборони на видиме розміщення продукції у точках продажу. Так, за даними компаній, у переважній більшості країн ЄС, а також США, Японії, Швейцарії, попри діючі обмеження щодо реклами тютюнових виробів, не запроваджена заборона презентації такої продукції у місцях реалізації.

Підприємство здійснює обіг підакцизних товарів? Уся інформація знайдеться в LIGA360. Основні документи, ліцензування та дозволи, облік і податки - переходь у потрібний розділ в один клік. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини