Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято новий Закон про захист прав споживачів

Реклама

Верховна Рада на засіданні 10 червня 2023 року ухвалила євроінтеграційний Закон «Про захист прав споживачів» (законопроєкт № 6134).

Його метою є наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізація системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС.

Прийнятий Закон дозволить:

  • імплементувати в українське законодавче поле директиви та регламенти ЄС у сфері захисту споживачів;

  • поширити дію Закону на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;

  • визначити права та обов'язки споживачів в електронній торгівлі;

  • передбачити запровадження Єдиного державного веб-порталу для споживачів у сфері електронної комерції;

  • визначити перелік інформації про продукцію та суб'єкта господарювання, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі та відповідальність за відсутність такої інформації, а токож відповідальність суб'єкта господарювання, що надає послуги торговельного електронного майданчику (маркетплейса) для розміщення товарів для продажу інших суб'єктів господарювання.

Також Держпродспоживслужба отримає право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів (частини веб-сайту, програмного забезпечення) суб'єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів тощо.

За матеріалами ВР.

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об'єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні.

Працювати в команді - вигідно як ніколи. Саме зараз ви можете замовити до 10 рішень LIGA360 всього за 10000 грн/міс. Отримайте фіксовану ціну за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини