Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни щодо податкових перевірок з 1 серпня: роз'яснення ДПС

Реклама

Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ набув чинності 1 серпня 2023 року та, серед іншого, передбачає часткове зняття обмежень на проведення контролюючими органами документальних перевірок.

У ДПС пояснили, про які саме зміни йдеться у Законі:

1. Відновлення документальних позапланових перевірок, які проводяться:

 • на звернення платника податків,

 • платників податків, за якими отримано інформацію, що свідчить про порушення податкового законодавства з питань оподаткування доходів, отриманих нерезидентами із джерелом їх походження з України,

 • з питань оподаткування нерезидентів, які здійснюють свою діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва,

 • платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес),

 • платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги,

 • в частині контролю за трансфертним ціноутворенням,

 • платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

2. Змінено вимоги щодо формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок. Тимчасово на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники податків:

 • сфери виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;

 • сфери організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);

 • надавачі фінансових, платіжних послуг.

3. Поновлюються на невикористаний строк перевірки, які були розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022, крім тих, для яких встановлено мораторій.

Важливо, що документальні та фактичні перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечних умов для проведення перевірки, а саме безпечного:

 • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або об'єктами оподаткування, або використовуються для отримання доходів (прибутку), або пов'язані з іншими об'єктами оподаткування таких платників податків;

 • доступу, допуску до документів, довідок про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків а іншої інформації, пов'язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також до фінансової і статистичної звітності у порядку та на підставах визначених законом;

 • проведення інвентаризації основних засобів, товарно - матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно - матеріальних цінностей, готівки.

Крім того, Законом передбачено скасування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов'язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які будуть відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. Водночас сума сплаченого податкового зобов'язання не підлягає оскарженню.

LIGA360 - надійний помічник бізнесу в умовах воєнного стану. Не пропустіть жодної зміни законодавства, перевіряйте компанії та фізичних осіб, контролюйте реєстраційні зміни ваших об'єктів нерухомості. Придбайте LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Головні податкові зміни з 1 серпня: що потрібно знати бізнесу

Зміни, які чекають підприємців, що використовують РРО, у зв'язку з прийняттям Закону № 3219

Скасовано 2% єдиний податок: як відбуватиметься перехід та на яку систему оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини