Агроспільнота України звертається до представників Єврокомісії і Прем'єр-міністрів 5-ти сусідніх країн-членів ЄС із закликом зняти обмеження на імпорт української агропродовольчої продукції, повідомляє УКАБ.
Аграрії глибоко стурбовані останніми заявами окремих держав-членів ЄС щодо потенційного продовження заборони імпорту певних видів агропродукції до 5-ти держав-членів ЄС, що ставить під загрозу ініціативу «Шляхи солідарності» і в подальшому створює додаткові виклики для українського агросектору.
“Географічно, всі нові логістичні шляхи, які вдалось налагодити в межах ініціативи «Шляхи солідарності», проходять територією п'яти сусідніх з Україною держав-членів ЄС, які, власне, нещодавно стали ініціаторами запровадження Європейською Комісією заборони на імпорт українського зерна до окремих держав-членів ЄС”, - наголошується у зверненні.
Внаслідок такої заборони обвалився не лише експорт українського зерна до таких окремих держав-членів ЄС, а й транзит територією цих країн. Станом на кінець серпня обсяги транзиту все ще не досягли рівня березня 2023 р.
Блокування транзиту будь-якої агро-харчової продукції з України матиме значний вплив на економічне, соціальне та оборонне становище. Саме тому український аграрний сектор вважає неприйнятними подальші спроби урядів окремих держав-членів ЄС подовжити дію заборони на імпорт українського зерна.
В умовах, коли росіяни зробили голод зброєю для своєї гібридної війни, важливість транзиту аграрної продукції через територію п'яти сусідніх держав-членів Європейського Союзу неможливо переоцінити. У цих умовах, для українських аграріїв залишається пріоритетним та надзвичайно важливим саме розширення транзитної спроможності територією сусідніх держав-членів ЄС, оскільки основні країни-споживачі нашої продукції знаходяться далеко за межами цих п'яти межуючих з нами країн.
Український аграрний сектор наполягає на недопустимості продовження дії заборон на ввезення української продукції до ЄС, а також запровадження будь-яких інших торговельних та дискримінаційних заходів щодо української продукції. Агроспільнота наголошує на важливості продовження пошуку конструктивних рішень між Україною, ЄС та окремими державами-членами ЄС аби не допустити не тільки погіршення стану економіки України, але і для підтримки глобальної продовольчої безпеки.
Нагадаємо, Польща планує продовжити заборону на імпорт українського зерна. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вже заявив, що його країна остаточно вирішила не відкривати кордони для імпорту українського зерна. Угорщина також заявила, що з 16 вересня закриє кордон для зернових продуктів, що надходять з України
Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів, моніторинг статусу земельної ділянки. Докладніше.