За час дії норми Податкового кодексу, якою запроваджено т.з. «податок на Google», платниками ПДВ зареєструвалися 98 нерезидентів-надавачів цифрових послуг, які до Держбюджету сплатили еквівалент 10,2 млрд грн. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Так, зокрема у 2022 році до Держбюджету надійшло 4,3 млрд. грн, а у 2023 році (станом на 01.10.2023) - 5,9 млрд. гривень.
За словами Гетманцева, залученню гігантів цифрової індустрії до оподаткування в Україні передувала кропітка індивідуальна робота, роз'яснення положень законодавства, які співпадають з Європейськими та світовими практиками.
Наразі, найбільшими платниками ПДВ з цифрових послуг є Google, Google Play та Netflix, обсяги сплати яких демонструють позитивну динаміку. Їхні платежі в липні-вересні поточного року зросли (в іноземній валюті) в порівнянні з квітнем-червнем на 5 відсотків та склали 21 млн євро.
Зокрема, Fenix International Limited, надавач послуг індустрії розваг для дорослих «OnlyFans», сплатив у цьому році майже 1 млн дол. США ПДВ (у 2022 році - 889,5 тис. дол. США).
Голова Комітету нагадав, шо зараз триває кампанія декларування особами-нерезидентами за ІІІ квартал 2023 року. Вже по 15 поданим на 17 жовтня деклараціям можна прогнозувати істотне зростання нарахувань ПДВ за цифрові послуги. Остаточні підсумки будуть у другій половині листопада 2023 року.
Нагадуємо, 3 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон № 1525-ІХ, яким, зокрема запроваджується оподаткування ПДВ електронних послуг, що постачаються нерезидентами на територію України.
Запропонуйте своїй команді універсальний і зручний інструмент для роботи - рішення LIGA360. Надайте вашим співробітникам - керівникам, юристам, бухгалтерам, HR - усю потрібну інформацію для ухвалення рішень. Дізнавайтеся більше за посиланням.