Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Мінекономіки планують осучаснити трудове законодавства та збільшити частку переробної промисловості

Реклама

Уряд ставить перед собою ціль збільшення частки переробної промисловості в українському ВВП до 20%. Про це зазначила заступник Міністра економіки Тетяна Бережна під час дискусійної панелі на Шостому національному форумі МСБ «Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення».

"У 2021 році частка переробної промисловості у економіці України становила 10%, у 2022 - 8% від ВВП. Нашою метою є збільшення частки переробної промисловості в українському ВВП до 20%, що є стандартом ОЕСР", - зазначила Бережна.

Україна має стати країною, яка виробляє. Чим міцніше буде українська економіка, тим ближчою буде наша перемога, додала заступник Міністра.

На сьогодні Урядом пропонується низка програм для підтримки малого і середнього бізнесу, зокрема: індустріальні парки, гранти на переробку, повернення програми компенсації частини витрат за придбання сільськогосподарської техніки. В Мінекономіки заохочують підприємців активно ними користуватися і масштабуватися.

Також Тетяна Бережна наголосила на важливості осучаснення застарілого трудового законодавства, зокрема запровадженні нових видів трудових договорів, які зможуть забезпечити гнучкість працевлаштування.

«Буде можливість знайти зайнятість кожному: хто надає перевагу дистанційній роботі, надомній роботі, учнівському трудовому договору (можливість поєднувати навчання і роботу), щоб кожен, хто хоче працювати, міг це робити. Тому плануємо цю масштабну реформу. Крім того, Мінекономіки опікується питанням зайнятості жінок. Серед положень нового трудового кодексу буде багато тих, які дозволятимуть жінкам легко поєднувати особисті і професійні обов'язки», - відзначила заступник Міністра.

У Мінекономіки також стартувала інноваційна програма, яка дає можливість для роботодавців отримати компенсацію за облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю - за меблі, опори для рук, брайлівські клавіатури, інші допоміжні засоби. На одного працівника з інвалідністю І групи за придбання таких засобів держава повертає 100,5 тис. грн, ІІ групи - 67 тис. грн.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини