Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ оновив порядок фінансового моніторингу стосовно РЕР

Реклама

Нацбанк оновив нормативно-правові акти з питань фінмоніторингу щодо обслуговування клієнтів з категорії політично значущих осіб (РЕР). Це зроблено з метою імплементації вимог Закону № 3419-IX.

Законом статус PEP установлюється пожиттєво, але водночас розроблено механізми для унеможливлення формального підходу суб'єктів первинного фінмоніторингу до обслуговування клієнтів, які мають такий статус. В ухваленому парламентом законі визначено, що під час установлення ділових відносин із РЕР та їх обслуговування суб'єкти первинного фінмоніторингу зобов'язані застосовувати ризик-орієнтований підхід.

Національний банк уніс відповідні норми до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу та Положення про здійснення установами фінансового моніторингу. Зокрема, якщо з часу припинення виконання РЕР визначних публічних функцій пройшло понад дванадцять місяців і суб'єкт первинного фінансового моніторингу переконається, що така особа більше не має ризику, притаманного РЕР, а також інших ризиків, він не вживатиме щодо цієї особи, членів її сім'ї та осіб, пов'язаних із нею, певних заходів, передбачених Законом про фінмоніторинг.

Для ухвалення такого рішення фінансова установа має здійснити аналіз фінансових операцій РЕР, членів її сім'ї та осіб, пов'язаних з нею, з дня припинення виконання нею визначних публічних функцій.

У разі відмови клієнту, який є РЕР, від встановлення або підтримання ділових відносин, або проведення фінансової операції фінансова установа зобов'язана протягом п'яти робочих днів надати клієнту пояснення з обґрунтуванням причини відмови. Таке пояснення установа має надати клієнтові з власноручним підписом / накладанням КЕП керівника установи.

Національний банк також уточнив обов'язок банків щодо моніторингу ділових відносин у разі перевищення максимальної суми фінансових операцій, заявленої клієнтом.

Перевіряєте відповідність вимогам регуляторів? Спробуйте LIGA360. У нашій найповнішій базі документів ви зможете знайти усі чинні норми Податкової, Нацбанку та інших держорганів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Хто підпадає під категорію PEP та як зміниться фінмоніторинг таких осіб

Як новий закон про PEP вплине на систему фінмоніторингу

НБУ буде ретельно стежити за використанням банками ризико-орієнтованого підходу до PEP

В НБУ пояснили, як зміниться підхід до обслуговування PEP у фінустановах

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини