Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Профспілки не підтримали проєкт Трудового кодексу та пропонують його доопрацювати

Реклама

Спільний представницький орган об'єднань профспілок прийняв рішення не погоджувати урядовий проєкт Трудового кодексу, оскільки документ потребує суттєвого доопрацювання, зокрема з використанням напрацювань у закопроєктах № 1658 та № 2410-1. Про це повідомляє пресслужба ФПУ.

Проєкт Трудового кодексу складається з шести окремих книг, які являють собою фактичну компіляцію окремих положень проєкту Закону «Про працю», зокрема й тих, які неодноразово не підтримувались об'єднанням профспілок.

«Зазначений підхід обумовив те, що деякі норми законів та проєктів, технічно об'єднаних у проєкті ТК, не кореспондуються між собою, відрізняються за змістом, термінологією, містять значну кількість суперечливих, неоднозначних та незрозумілих трактувань і формулювань, що є недопустимим. В окремих випадках відбувається скорочення рівня гарантій прав працівників, що не може бути підтримано, а також необґрунтовано скасовується державне правове регулювання цілих блоків правовідносин між роботодавцями та працівниками», - наголошується у повідомленні.

Крім того, зважаючи на поточний процес щодо вступу України в ЄС, проєкт ТК містить правові прогалини щодо регулювання цілих секторів правовідносин, які рамково регулюються нормами ЄС та розкриваються країнами-членами ЄС у національних нормативно-правових актах. Зокрема, це стосується неврегульованості питань щодо гарантій діяльності профспілкових організацій та забезпечення їх прав роботодавцями, участі працівників в управлінні підприємствами, додаткових гарантій осіб з особливими фізичними, духовними або іншими потребами, особливостей регулювання трудових відносин відряджених працівників, співвідношення національного трудового законодавства із правовими системами інших країн.

Слідкуєте за змінами трудового законодавства? У системі LIGA360:HR-Менеджер можна налаштувати автоматичні сповіщення для будь-яких НПА та свіжих новин з кадрової теми. Замовте за посиланням.

Також в об'єднанні профспілок звертають увагу, що у 2022-2023 роках в Україні було прийнято цілу низку законодавчих актів, які регулюють особливості реалізації трудових відносин під час дії воєнного стану.

«Зазначені нормативно-правові документи базуються на положеннях чинного законодавства про працю, а тому, запровадження запропонованих законодавчих змін до скасування воєнного стану неодмінно призведе до необхідності перегляду цих положень», - наголошують у профспілковій спільноті.

Тому, на її думку, на даному етапі доцільно зосередити зусилля соціальних партнерів на підготовці проєкту Трудового кодексу у редакції, що відповідатиме потребам післявоєнної відбудови економіки в контексті інтеграції України до спільного з ЄС єдиного ринку праці.

Враховуючи викладене, Спільний представницький орган об'єднань профспілок прийняв рішення не погоджувати проєкт Трудового кодексу у запропонованій редакції, як такий, що не забезпечує реалізацію трудових прав і гарантій працівників, визначених Конституцією України, не враховує в повній мірі норми і стандарти міжнародних правових актів МОП і ЄС, та потребує суттєвого доопрацювання.

Водночас СПО профспілок запропонував Мінекономіки доопрацювати проєкт ТК у форматі робочої групи, прийняти його та застосовувати після завершення воєнного стану та на етапі приєднання України до Єдиного ринку праці ЄС.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини