Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці нагадали про відмінності між трудовим та цивільно-правовим договорами

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області нагадали про відмінності трудового та цивільно-правовового договорів.

Так, трудовий договір - це угода між найманим працівником і роботодавцем.

За трудовим договором працівник зобов'язується виконувати роботу, зазначену в договорі, а роботодавець - виплачувати за це заробітну плату й забезпечувати гідні й безпечні умови праці, передбачені законодавством про працю. Працівнику повинні надати робоче місце, обладнання, засоби індивідуального захисту тощо.

Податківці звертають увагу, що трудовий договір регулює процес виконання роботи за певною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, а також вимагає дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

З одного боку, найманий працівник залежить від роботодавця. Якщо він хоче хочете взяти відпустку, залишитися вдома за сімейними обставинами, піти до лікаря протягом робочого дня, то повинен отримати дозвіл керівника.

З іншого боку працівник має низку соціальних і трудових гарантій: регулярна оплата праці - щонайменше двічі на місяць; нормований робочий час; лікарняні; оплачувані вихідні й відпустки; захист від незаконного звільнення тощо.

За цивільно-правовим договором (угодою) немає роботодавця і працівника. Є виконавець, який зобов'язується виконати певну роботу або надати послугу, і замовник, який приймає роботу й оплачує її.

Такі взаємовідносини можуть укладатися між будь-якими юридичними або фізичними особами і регулюються Цивільним кодексом. На них не поширюється дія трудового законодавства.

Предметом договору є кінцевий результат, а не процес його досягнення. Обидві сторони - незалежні й рівноправні. Замовник не має піклуватися про умови праці, надавати робоче місце й обладнання, оплачувати лікарняні. Виконавець самостійно організовує роботу і відповідає за її вчасне виконання.

Розмір винагороди й термін оплати визначаються угодою сторін, а не законодавством. В основному цивільно-правові договіри укладаються для виконання разових, а не систематичних робіт.

Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини