Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Єврокомісія закликає Польщу, Угорщину та Словаччину зняти одностороннє обмеження на імпорт українського зерна

Реклама

Єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав Польщу, Угорщину та Словаччину зняти одностороннє обмеження на імпорт українського зерна, оскільки ЄС уже розробив альтернативні механізми, які допоможуть захистити європейських фермерів, повідомили в інформагентстві Інтерфакс-Україна.

Домбровскіс під час дебатів у Комітеті агрокультури при Європарламенті нагадав, що Єврокомісія вже запроваджувала захисні заходи для прифронтових країн під час імпорту зерна, кукурудзи та насіння соняшнику. Згодом був розроблений механізм експортного контролю, і він уже успішно функціонує між Україною та Румунією.

"Цей механізм не працює, наприклад, із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать і виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, і вашим зобов'язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ", - наголосив Домбровскіс.

Крім того, він зазначив, що Єврокомісія запропонувала запровадити автономні торговельні заходи для країн, які стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту. Йдеться про "чутливі продукти" - яйця, цукор і соняшникову олію, для яких Єврокомісія запропонувала встановити граничну максимальну квоту, що є усередненими даними імпорту за 2022-2023 рр.

Домбровскіс зазначив, що дія "коридорів солідарності" залишається актуальною, незважаючи на відновлення Україною експорту Чорним морем, оскільки він усе ще не досяг довоєнних показників.

Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні. 

Нагадаємо, Єврокомісія готує проєкт про продовження на рік безмитного режиму для експорту з України

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини