Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 21 лютого всі юрособи повинні мати електронний кабінет в ЄСІТС

Реклама

З 21 лютого 2024 року наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі стане обов'язковою для всіх юридичних осіб приватної форми власності, які беруть участь в цивільних та адміністративних справах. Про це повідомляється на порталі Судової влади.

Відповідні зміни передбачені Законом від 29 червня 2023 року № 3200-ІХ.

Згідно з цим законом, обов'язок щодо реєстрації електронних кабінетів в ЄСІТС згідно виникає поетапно. З 21 лютого 2024 року його буде впроваджено в цивільному та адміністративному судочинстві для юридичних осіб приватної форми власності.

Електронний кабінет надає можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Закон передбачає, що у разі звернення до суду особою, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов'язку, документи такої особи будуть залишатися судом без руху, або повертатися, залежно від виду процесуального документа.

Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням.

Читайте також: Електронний суд для бізнесу: обов'язкова реєстрація в ЄСІТС та процесуальні наслідки

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини