Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бронювання працівників: оновлено критерії для підприємств ОПК

Реклама

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості оновило критерії для визначення підприємств оборонно-промислового комплексу такими, що мають важливе значення для національної економіки.

Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.

Йдеться про два варіанти бронювання: від 50% військовозобов'язаних працівників та до 50% включно.

Варіант 1

Від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності.

Для підприємств, установ і організацій, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення. Вони мають відповідати двом критеріям:

1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.

2. Понад 50% від загального обсягу виробництва - це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

LIGA360 - надійне джерело інформації під час воєнного стану. Спеціальний блок з законодавчими змінами, аналітикою та роз'ясненнями від експертів, економічними новинами. Отримуйте свіжі дані щодня.

Варіант 2

До 50% військовозобов'язаних працівників (включно).

Для підприємств, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Вони мають відповідати трьом з п'яти критеріїв:

1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.

2. Понад 50% від загального обсягу виробництва - це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

3. Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), відповідно до Закону «Про оборонні закупівлі»;

4. Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності;

5. Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які, в свою чергу, використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Рішення про відповідність підприємства цим критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом та представниками інших заінтересованих органів державної влади.

Алгоритм дій

Для підприємств з метою бронювання працівників (однаковий для обох варіантів):

  • надсилає лист-звернення до Мінстратегпрому разом із додатками - документами, що підтверджують відповідність критеріям;

Для підприємств ОПК: якщо підприємство відповідає критеріям, і Мінстратегпром ухвалює відповідне рішення, його визнають критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Це є підставою для подальшого бронювання.

Для підприємств у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності: рішення про відповідність критеріям є одним із кроків на шляху до бронювання. Детально цей процес прописаний у постанові Кабінету Міністрів від 27 січня 2023 року № 76.

За матеріалами Мінстратегпрому.

Читайте також: Бронювання працівників та облік військовозобов'язаних на підприємстві: правила, алгоритми, відповідальність за порушення

Legal Solution допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини