Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Канада посилила контроль за фінопераціями, пов'язаними з рф

Реклама

Віце-прем'єр-міністр, Міністр фінансів Канади Христя Фріланд видала Директиву щодо фінансових транзакцій, пов'язаних з росією для суб'єктів, які регулюються Законом про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, яка набрала чинності 24 лютого 2024 року, про це інформує Мінфін.

Директива вимагає, щоб кожна фінансова операція, пов'язана з росією, незалежно від її розміру, розглядалася як операція з високим рівнем ризику, і встановлює відповідні посилені зобов'язання щодо належної перевірки, моніторингу та ведення обліку таких фінансових операцій. Вона застосовується до всіх транзакцій, що походять з росії або призначені для росії, і поширюється на перекази з використанням національної та віртуальної валюти.

FATF в своїх заявах також наголошує на необхідності бути пильними щодо ризиків, що виникають через обхід заходів, вжитих для захисту міжнародної фінансової системи, які є результатом агресії росії проти України.

Водночас підрозділ фінансової розвідки в Канаді (FINTRAC) видав відповідні Інструкції, які пояснюють вимоги директиви.

Так, фінансові операції, що походять з росії або призначені для росії, можуть включати, але не обмежуватися:

  • електронними переказами коштів, грошовими переказами або іншими переказами, які включають російську адресу відправлення або призначення;

  • діяльністю представників уряду росії (наприклад, операції на банківському рахунку посольства росії в Канаді);

  • отримання російських рублів як депозиту на рахунок або для транзакції з віртуальною валютою;

  • проведенням операції з обміну іноземної валюти або віртуальної валюти, яка включає російські рублі.

«Ми вітаємо посилення Канадою контролю за фінансовими операціями, пов'язаними з росією. На сьогоднішній день директиви Міністра фінансів Канади в рамках Закону про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму застосовуються до транзакцій з трьома країнами - Північною Кореєю, Іраном та з 24 лютого поточного року з росією. Тобто Канада не очікуючи завершення пошуку консенсусу в межах FATF, стосовно питання санкціонування росії, фактично прирівняла росію до країн з чорного списку FATF.», - заявив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Довідково: 23 лютого 2024 року Державний департамент США опублікував рекомендації для бізнесу про ризики та розгляд питання ведення бізнесу в РФ та на окупованих РФ територіях України.

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Читайте також:

Погроза США застосувати вторинні санкції до іноземних фінансових установ значно сповільнила фіноперації рф - Reuters
Як перевірити контрагента за кордоном?

ЗЕД і комплаєнс: що потрібно врахувати

Санкційний комплаєнс: оцінка ризиків для бізнесу

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини