Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент підписав Закон про лобіювання

Реклама

Президент України Володимир Зеленський 12 березня підписав ухвалений наприкінці лютого Закон «Про доброчесне лобіювання» (законопроєкт № 10337).

Законом визначаються:

  • термінологія у сфері лобіювання;

  • сфера дії Закону, зокрема, діяльність, яка не є лобіюванням відповідно до цього Закону;

  • принципи лобіювання;

  • питання створення Реєстру прозорості як інформаційно-комунікаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про суб'єктів лобіювання та їх звітність;

  • правові засади здійснення лобіювання, зокрема, методи лобіювання, обмеження щодо предмета лобіювання, вимоги до договору лобіювання, права та обов'язки суб'єктів та об'єктів лобіювання, а також права та обов'язки клієнта за договором лобіювання;

  • звітність суб'єкта лобіювання, що вноситься до Реєстру прозорості;

  • моніторинг дотримання вимог законодавства з питань лобіювання, зокрема щодо достовірності відомостей, що подаються суб'єктами лобіювання до Реєстру прозорості, а також достовірності відомостей, зазначених суб'єктами лобіювання у звітах, здійснює Національне агентство у межах повноважень та на підставах, визначених цим Законом та Законом «Про запобігання корупції».

LIGA360:Органи влади - зручний інструмент для роботи кожного держслужбовця. Ефективний аналіз законодавства, перевірка компаній та фізосіб, новини й аналітика. Замовте доступ за посиланням.

Нагадаємо, до другого читання у законопроєкт було внесено низку правок

Читайте також:

Чи відповідає український закон про доброчесне лобіювання європейським практикам?

Закон про лобіювання в діяльності комплаєнc

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини