Президент України Володимир Зеленський 12 березня підписав ухвалений наприкінці лютого Закон «Про доброчесне лобіювання» (законопроєкт № 10337).
Законом визначаються:
термінологія у сфері лобіювання;
сфера дії Закону, зокрема, діяльність, яка не є лобіюванням відповідно до цього Закону;
принципи лобіювання;
питання створення Реєстру прозорості як інформаційно-комунікаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про суб'єктів лобіювання та їх звітність;
правові засади здійснення лобіювання, зокрема, методи лобіювання, обмеження щодо предмета лобіювання, вимоги до договору лобіювання, права та обов'язки суб'єктів та об'єктів лобіювання, а також права та обов'язки клієнта за договором лобіювання;
звітність суб'єкта лобіювання, що вноситься до Реєстру прозорості;
моніторинг дотримання вимог законодавства з питань лобіювання, зокрема щодо достовірності відомостей, що подаються суб'єктами лобіювання до Реєстру прозорості, а також достовірності відомостей, зазначених суб'єктами лобіювання у звітах, здійснює Національне агентство у межах повноважень та на підставах, визначених цим Законом та Законом «Про запобігання корупції».
LIGA360:Органи влади - зручний інструмент для роботи кожного держслужбовця. Ефективний аналіз законодавства, перевірка компаній та фізосіб, новини й аналітика. Замовте доступ за посиланням.
Нагадаємо, до другого читання у законопроєкт було внесено низку правок
Читайте також:
Чи відповідає український закон про доброчесне лобіювання європейським практикам?