Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес озвучив свої збитки через страйки на кордоні

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація провела спеціальне опитування членських компаній щодо економічного впливу страйків польських фермерів на бізнес. В опитуванні взяли участь фахівці 44 компаній-членів ЄБА.

В цілому, 67% опитаних топ-менеджерів повідомили про те, що їхній бізнес відчув на собі наслідки страйків на польсько-українських пунктах пропуску.

За даними 36 учасників спеціального опитування, загальна сукупна сума збитків з початку страйків склала принаймні 24,8 млн євро. В перерахунку на одну компанію - це майже 700 тис. євро збитків в середньому.

Страйки суттєво вплинули на вартість логістики. Так, 98% опитаних компаній повідомляють про зростання цін на послуги транспортування продукції, при цьому:

  • 23% компаній повідомляють про зростання цін до 50%,

  • 32% - зростання на 50-75%,

  • 25% - зростання на 75-100%,

  • 16% респондентів повідомили про зростання цін на більше ніж 100%.

Водночас більше половини, а саме 57% опитаних компаній втратили замовлення через блокування кордону. В середньому, компанії відчули падіння замовлень на рівні 25%. До того ж, страйки негативно вплинули на плани половини опитаних компаній щодо розширення чи розвитку бізнесу.

Страйки впливають на діяльність як експортерів, так і імпортерів. Серед компаній, що взяли участь у опитуванні, 66% ведуть експортну діяльність та 91% проводять імпортні операції.

Крім прямих фінансових втрат, компанії повідомляють про негативний вплив страйків на поточні і майбутні контракти компаній, шкоду діловій репутації, створення загрози продовольчому забезпеченню, порушення ланцюгів постачань, зростання цін та зменшення конкурентоздатності, зростання складських затрат та перенавантаження складів, загрозу зупинки виробництва та навіть закриття підприємств. 

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Нагадаємо, блокування руху вантажівок на українсько-польському кордоні продовжується.

Читайте також:

Блокада кордону: алгоритм дій у випадку вичерпання терміну доставки товарів

Порушення строків виконання зобов'язань та збитки через блокування кордону: до чого бізнесу потрібно готуватись вже зараз

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини