Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Доступ до банківської таємниці залишається обмеженим - НБУ

Реклама

Нацбанк вніс зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, врахувавши зміни, внесені до Закону "Про банки і банківську діяльність". Про це повідомляє пресслужба регулятора.

В НБУ звертають увагу, що порядок розкриття банківської таємниці про рахунки клієнтів не зазнав змін. Банки й надалі гарантують таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції, банківські рахунки чи платіжні картки, як і раніше, можуть бути надані банком виключно:

  • самим клієнтам (їхнім представникам);

  • за рішенням суду;

  • правоохоронним чи державним органам, які мають відповідні повноваження, проте виключно у випадках, у порядку та обсязі, встановлених Законом "Про банки і банківську діяльність".

Позиція Нацбанку щодо збереження банківської таємниці залишається незмінною, оскільки це важлива умова для забезпечення довіри клієнтів до банківського сектору.

Відповідно до норм попередньої редакції Закону "Про банки і банківську діяльність" правоохоронці могли запитати в банків номери банківських рахунків, залишки коштів на них і проведених операцій. Наразі цей перелік доповнено можливістю отримати інформацію про номер платіжної картки клієнта банку.

Відповідна інформація може надаватися виключно на запит органів прокуратури, СБУ, ДБР, Нацполіції, НАБУ, БЕБ, НАЗК, АРМА.

"Інформація про номер платіжної картки допоможе правоохоронцям розслідувати справи про платіжне шахрайство, зокрема виманювання коштів методами соціальної інженерії, фішингу тощо, оскільки платіжні операції можуть здійснюватися фактично і без використання номера рахунку, лише за номером платіжної картки", - вважають в НБУ.

Відповідні норми затверджені постановою Правління Нацбанку від 18 березня 2024 року № 33, що набрала чинності з 20 березня 2024 року.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини