Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Світовий банк надасть Україні позику на $1,5 мільярда під гарантії Японії та Великої Британії

Реклама

Рада директорів Світового банку схвалила для України позику на підтримку політики розвитку «Основи зростання» (Growth Foundations Development Policy Loan - DPL) у розмірі 1,5 млрд доларів США. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Кошти будуть надані під гарантії Уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом 984 млн доларів США та під гарантію Великої Британії на суму 516 млн доларів США.

Очікується, що вони надійдуть до держбюджету вже до кінця березня поточного року.

"Залучені кошти будуть спрямовані на підтримку Державного бюджету України та відновлення економіки, фінансування першочергових соціальних і гуманітарних видатків держбюджету”, - зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Водночас з метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов'язань України в рамках позики DPL2024 на найближчі роки, з японських коштів Угодою про позику DPL передбачена капіталізація відсотків у сумі 99,54 млн доларів США.

Довідково:

Проєкт DPL - це системний проєкт, спрямований на підтримку проведення реформ в Україні, а кошти зараховуються до загального фонду держабюджету єдиним траншем за результатами виконаних до її підписання завдань.

Головні напрями реформ стосувалися вдосконалення корпоративного управління, стимулювання відновлювального енергогенерування, впровадження аграрних нот, зміцнення фінансового сектору через поліпшення доступу бізнесу до фінансування (за програмою “Доступні кредити 5-7-9”), а також імплементації митного та податкового досвіду ЄС до українського законодавства, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності замовників у системі електронних закупівель.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини