Завдяки встановленню великої кількості приватних сонячних електростанцій, Закарпаття може повністю забезпечити користувачів області сонячною електроенергією. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита у ФБ.
«Зараз Закарпаття серед лідерів у країні за співвідношенням кількості генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання у приватних домогосподарствах до кількості побутових споживачів», - написав Віктор Микита.
Він нагадав, що у 2022 році у регіоні розпочали роботу зі стимулювання підприємств і домогосподарств до створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування за рахунок сонячної енергії.
Одним з пакетів підтримки стала програма допомоги в умовах енергетичної кризи «Energy help», завдяки якій, зокрема, мешканці регіону отримали можливість придбати та встановити альтернативні джерела енергії. Також цей проєкт заохочує населення вкладати кошти у створення автономної системи енергозабезпечення власного функціонування.
Очільник Закарпатської ОДА поінформував, що станом на 1 березня 2024 року на території області в приватних домогосподарствах встановлено 4 836 генерувальних установок з виробництва електроенергії з сонячного випромінювання.
Сумарна потужність генерувальних установок приватних домогосподарств становить 138 мегават.
У пікові години літніх місяців при навантаженні Закарпаття близько 330 мегават потужністю генерації приватних домогосподарств покривається до 31% від навантаження регіону.
«Іншими словами, кожне домогосподарство, обладнане автономною системою енергозабезпечення власного функціонування, може забезпечити електрикою декілька сусідніх залежно від потужності», - пояснив Віктор Микита.
Крім того, за його словами, на території Закарпатської області функціонують підприємства, на яких експлуатується 65 генерувальних установок з виробництва електричної енергії з сонячного випромінювання сумарною потужністю 244 мегават.
«Таким чином, приватні домогосподарства та підприємства краю, які генерують електроенергію від сонця, здатні повністю забезпечити потреби нашої області», - резюмував голова Закарпатської ОВА.
На його думку, створивши децентралізовану енергосистему в кожній області, можна забезпечити енергетичну безпеку всієї країни.
Як енергетичному бізнесу управляти ризиками? Спробуйте корпоративне рішення LIGA360. Законодавство й моніторинг змін енергоринку, перевірка контрагентів, відповіді експертів щодо ліцензій, перевірок, мита і податків. Докладніше.
Економте до 50% на преміум-рішеннях LIGA 360 для юриста та бухгалтера. Детальніше за посиланням.