Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запрацювала оновлена програма компенсацій за сільгосптехніку українського виробництва

Реклама

В Україні офіційно стартувала відновлена Урядом програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Відповідний наказ про формування та затвердження Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету підписала Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко 8 квітня під час презентації економічної платформи «Зроблено в Україні».

«Завдяки реалізації програми цього року аграрії, що купуватимуть у виробників, внесених до переліку, заощадять на придбанні 25%. Імпорт сільгоспмашин та обладнання може зменшитись до 10%. До того ж програма сприятиме створенню біля тисячі нових робочих місць», - зазначається у повідомленні.

Станом на 8 квітня 2024 року до оновленого переліку увійшло 964 номенклатурних позицій продукції 21-го українського виробника сільгоспмашин та обладнання. За підсумками надходження та розгляду нових заяв виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися.

У Міністерстві нагадали, що 8 березня Кабінет Міністрів удосконалив механізм використання коштів, передбачених на компенсацію аграріям за придбану техніку та обладнання, зокрема, врахувавши нові обставини для бізнесу, пов'язані з агресією рф проти України, спростивши механізм та забезпечивши можливості бути внесеним до переліку ширшого кола виробників.

Ключовими вимогами для внесення до списку є рівень локалізації, наявність сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві, питома вага витрат на оплату праці тощо.

Щоб бути включеним до переліку виробнику техніки та обладнання потрібно подати відповідну заявку та документи до неї до Мінекономіки.

Заявки щодо включення техніки та обладнання до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.

Техніка та обладнання за заявками, поданими після 1 листопада, може бути включена до переліку на наступний рік.

Щоб отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті міністерства, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Экономьте до 50% на преміум-рішеннях LIGA 360 для юриста и бухгалтера. Детальніше за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини