Європарламент ухвалив пакет законів, які посилюють інструментарій ЄС для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, інформує пресслужба Європейського парламенту.
Нові закони гарантують доступ до інформації про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних реєстрах і взаємопов'язана в ЄС. Окрім поточної інформації, реєстри також включатимуть дані щонайменше за п'ять років.
Закони також надають підрозділам фінансової розвідки (ПФР) більше повноважень аналізувати та виявляти випадки відмивання грошей і фінансування тероризму, а також зупиняти підозрілі операції.
Також передбачені посилені заходи належної перевірки та перевірки особи клієнтів, після чого так звані зобов'язані особи (наприклад, банки, менеджери активів і криптоактивів або агенти з нерухомості) повинні повідомляти про підозрілу діяльність ПФР та іншим компетентним органам. З 2029 року професійні футбольні клуби вищого рівня, які беруть участь у фінансових операціях високої вартості з інвесторами або спонсорами, включаючи рекламодавців і трансфери гравців, також повинні будуть перевіряти особи своїх клієнтів, контролювати транзакції та повідомляти про будь-які підозрілі операції до ПФР.
Законодавство також містить загальноєвропейський ліміт у 10 000 євро на готівкові платежі, за винятком платежів між приватними особами, а також заходи для забезпечення дотримання цільових фінансових санкцій та уникнення обходу санкцій.
Для нагляду за новими правилами боротьби з відмиванням грошей у Франкфурті буде створено новий орган - Управління з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (AMLA). AMLA буде відповідати за безпосередній нагляд за найризикованішими фінансовими установами та контролюватиме виконання адресних фінансових санкцій.
Закони також ще мають бути офіційно прийняті Радою ЄС та опубліковані в Офіційному журналі ЄС.
Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З новим рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.
Читайте також: