Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ратифіковано Угоду між Україною та ЄС щодо реалізації фінансування Ukraine Facility

Реклама

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та ЄС щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування згідно з інструментом Ukraine Facility.

Голова податкового Комітету ВР Данило Гетманцев пояснив, що ратифікація дозволить встановити принципи співробітництва між Україною та ЄС в рамках інструменту Ukraine Facility, включаючи необхідні механізми контролю та аудиту витрат програми, яка має бюджет 50 млрд. євро до 2027 року за умови успішного виконання Плану України.

Угода врегульовує питання функціонування інституту Національного координатора, внутрішню систему управління та контролю в Україні, співпраці з європейськими контрольними органами, створення Аудиторської ради, моніторингу реалізації Ukraine Facility з боку установ, офісів, агентств та органів ЄС, вимоги щодо збору, прозорості, публічності даних.

Україна починає масштабну чотирирічну роботу, яка має наблизити нас до стандартів ЄС. Для цього повинні реалізувати План України для UkraineFacility, який містить:

  • 15 блоків секторальних реформ (реформа державного управління; державні фінанси, судова реформа, боротьба з корупцією та відмиванням коштів, фінансові ринки, управління державними активами, людський капітал, бізнес-середовище, децентралізація / регіональна політика, енергетика, транспорт, АПК, природні ресурси, цифрова трансформація, зелений перехід та охорона довкілля);

  • 69 напрямів реформ;

  • 151 індикатор  - 135 загальних (у 2024 році - 36, у 2025 році - 55, у 2026 році - 33, у 2027 році - 11) та 16 інвестиційних (у 2026 році - 6, у 2027 році - 10).

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини