Державна податкова служба поінформувала, що територіальними підрозділами податкового аудиту ДПС постійно здійснюється аналіз інформації щодо суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлі пальним.
Зазначається, що метою такої роботи є припинення незаконної діяльності у сфері торгівлі паливно-мастильними матеріалами та забезпечення прозорості ведення господарської діяльності на ринку пального, а також упередження ухилень від оподаткування.
Так, за результатами організованих у 2024 році контрольно-перевірочних заходів, проведених у місцях роздрібного продажу пального (АЗС/АГЗС), встановлено численні порушення порядку проведення розрахунків, за які територіальними органами ДПС застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму понад 54,1 млн гривень.
Лише у червні поточного року було проведено 107 фактичних перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним. За їх результатами порушникам очікується донарахування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму понад 7,2 млн гривень.
Податківці нагадали, що суб'єкти господарювання, які проводять розрахункові операції при продажу товарів, у тому числі пального, зобов'язані застосовувати РРО та видавати відповідні розрахункові документи (фіскальні чеки).
Довідково:
Станом на 1 липня 2024 року в Україні налічувалося понад 1,3 тис. суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібний продаж пального, якими зареєстровано понад 6,7 тис. реєстраторів розрахункових операцій.
Практичні матеріали із чіткими послідовностями дій: Мистецтво оборони, Алгоритми дій, База податкових знань. Замовте презентацію комплексного рішення LIGA360 для контролю інформаційних ризиків і ухвалення рішень, та відкрийте більше можливостей.