Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українські експортери зможуть подавати документи та отримувати ліцензії в електронній формі

Реклама

Міністерство економіки внесло зміни до наказу "Про порядок ліцензування експорту товарів", які дозволяють українським експортерам отримувати ліцензії в електронній формі. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Нині ми повністю переводимо отримання ліцензій експортерами в електронний формат. Та працюємо над аналогічним спрощенням процедури для імпортерів», - зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка - Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Зміни до наказу передбачають можливість подання документів та отримання ліцензії в електронній формі. Водночас для підприємців залишається опція за бажанням подавати документи у паперовому вигляді.

Також скорочено перелік документів, які необхідно подати для отримання ліцензії.

Крім того, змінами до наказу оновлено форму заявки на видачу ліцензії, форму ліцензії, інструкції про їх заповнення та положення про порядок ліцензування.

Щоб отримати ліцензію на експорт товарів з України підприємцям, що обрали електронну форму подачі документів, необхідно зайти у розділ «Зовнішньоекономічна діяльність» на Єдиному вебпорталі електронних послуг за посиланням.

У власному електронному кабінеті на вебпорталі підприємець має подати в електронному вигляді пакет необхідних документів. Після розгляду документів у встановлені терміни, та в разі ухвалення позитивного рішення ліцензія в електронному вигляді з'явиться в кабінеті заявника.

Якщо людина подає документи в паперовій формі та хоче отримати відповідь на електронну пошту, то такий варіант також передбачений. Для цього підприємець на етапі подання документів повинен надати адресу пошти та вказати, що хоче отримати відповідь саме таким чином.

У міністерстві нагадали, що на час дії воєнного стану видача ліцензій на експорт та імпорт товарів відбувається безоплатно.

Нова LIGA360 - нові фішки для роботи із законодавством:

· Всі види джерел, щоб оцінити контекст: НПА, аналітика, судова практика, новини, реєстри та ін.

· Інноваційні інструменти аналізу: зворотні зв'язки документів 2.0, графічні зв'язки документів, смарт-фільтри та моніторинг надходжень.

Побачте всі переваги в дії, замовивши презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини