Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес пом’якшив оцінки результатів своєї діяльності у липні - Нацбанк

Реклама

Бізнес у липні дещо пом'якшив оцінки ділової активності. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який у липні зріс до 44.4 порівняно з 43.6 у червні, повідомляє пресслужба Нацбанку.

Зазначається, що позитивно на очікування бізнесу вплинули адаптивність до проблем із енергопостачанням, стабільна робота морського коридору, стійкі інфляційні очікування, пом'якшення валютних обмежень, а також сезонний фактор.

Водночас погіршення безпекової ситуації, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення, погіршення курсових очікувань та значний дефіцит кваліфікованих кадрів залишалися стримуючими чинниками, які ускладнювали економічну активність підприємств усіх секторів.

Підприємства будівництва значно покращили стримані оцінки своїх економічних результатів завдяки сезонному пожвавленню діяльності, а також бюджетному фінансуванню на будівництво та відновлення житла та інфраструктури. Секторальний індекс у липні становив 49.6 порівняно з 43.0 у червні.

Підприємства промисловості зберегли стримані очікування щодо результатів своєї діяльності через дефіцит електроенергії, посилення бойових дій та брак кваліфікованих працівників. Секторальний індекс у липні становив 45.8 (у червні - 45.5).

Підприємства сфери послуг пом'якшили негативні оцінки результатів своєї економічної діяльності, попри значні перебої з енергопостачанням, зниження попиту та збільшення витрат бізнесу. Секторальний індекс підвищився до 42.5 у липні з 39.7 у червні.

Підприємства торгівлі дещо погіршили очікування щодо результатів своєї діяльності під впливом тривалих відключень електроенергії та посилення курсових очікувань. Секторальний індекс у липні становив 44.7 (у червні - 46.4). Торговельні компанії спрогнозували подальше зменшення товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу.

Підприємства промисловості, торгівлі та будівництва спрогнозували посилення темпів зростання як закупівельних цін, так і цін / тарифів на власну продукцію / послуги, водночас респонденти сфери послуг були налаштовані на незначне сповільнення останніх, незважаючи на посилення очікувань щодо зростання закупівельних цін.

Складною залишається ситуація на ринку праці. Лише керівники будівельних підприємств очікували на збереження чисельності працівників на рівні попереднього місяця. Респонденти промисловості та сфери послуг прогнозували скорочення персоналу, хоча й дещо нижчими темпами, ніж у попередньому місяці. Найстриманіші оцінки надали керівники торговельних підприємств.

Довідково:

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 04 до 23 липня 2024 року. В опитуванні взяли участь 435 підприємств. Серед опитаних: 43.2% - компанії промисловості, 30.1% - сфери послуг, 21.8% - торгівлі, 4.8% - будівництва; 31.7% респондентів - великі підприємства, 26.2% - середні, 42.1% - малі.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Більше ліцензій - більше економії. Тільки зараз нові користувачі LIGA360 можуть замовити рішення за найнижчою ціною. Забезпечте команду надійними інструментами для роботи. Дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини