Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ризикові фіноперації: НКЦПФР надала методичні рекомендації щодо фінмоніторингових процедур

Реклама

НКЦПФР постановою від 21.08.2024 N 13/21/1046/K01 затвердила Методичні рекомендації для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює НКЦПФР, з виявлення фінансових операцій, що можуть бути пов'язані із фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Першим елементом режиму протидії фінансування розповсюдження зброї масового знищення (далі - ФРЗМЗ) є запровадження цільових фінансових санкцій щодо фізичних та юридичних осіб.

Стандарти FATF вимагають запровадити Цільові фінансові санкції. Їх застосовують до осіб та/або підприємств, визначених Радою Безпеки ООН або відповідними комітетами, що створюються Радою Безпеки.

Порядок формування переліку осіб, пов'язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції (далі - перелік осіб), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року N 622.

Перевірка клієнтів повинна здійснюватися засобами програмного забезпечення СПФМ, що можуть використовувати алгоритми Вагнера-Фішера, Soundex або іншими математичними методами звірки на наявність осіб в зазначеному переліку.

СПФМ забороняється (за винятком випадків, передбачених резолюціями Ради Безпеки ООН) встановлювати ділові відносини та проводити видаткові фінансові операції, надавати фінансові та інші пов'язані послуги прямо або опосередковано з клієнтами, які є:

1) особами та/або організаціями, яких включено до переліку осіб;

2) особами та/або організаціями, які діють від імені та за дорученням осіб та/або організацій, яких включено до переліку осіб;

3) особами та/або організаціями, якими прямо або опосередковано володіють чи кінцевими бенефіціарними власниками яких є особи та/або організації, яких включено до переліку осіб.

Нова LIGA360 змінює все! Посилюй пильність в роботі з контрагентами та партнерами. Здійснюй санкційний скринінг. Перевіряй контрагентів за 46 списками зі 144 юрисдикцій. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

Заборони також застосовуються у разі, якщо СПФМ відомо, що контрагентом фінансової операції або фінансовою установою, яка забезпечує здійснення фінансової операції, є зазначені вище особи.

Стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення та унеможливлення її використання в терористичних цілях є наступні Резолюції Ради Безпеки ООН: від 28 квітня 2004 року N 1540 (2004), від 27 квітня 2006 року N 1673 (2006)від 25 квітня 2008 року N 1810 (2008)від 20 квітня 2011 року N 1977 (2011)від 29 червня 2012 року N 2055 (2012) та від 15 грудня 2016 року N 2325 (2016).

Другим елементом режиму протидії ФРЗМЗ є запровадження цільових санкцій щодо країн згідно з Резолюціями Ради безпеки ООН, тобто, резолюції направлені проти конкретних країн: Корейської Народної Демократичної Республіки (КНДР) та Ісламської Республіки Іран (Іран). У зв'язку з цим, системи і заходи СПФМ повинні забезпечувати можливість отримання та перевірки ідентифікаційних даних клієнта, контрагента кінцевих бенефіціарних власників цих осіб та інших осіб, що беруть участь у фінансової операції або входять до структури власності клієнта на наявність прямих або опосередкованих зв'язків з визначеними країнами.

СПФМ зобов'язаний здійснювати посилені заходи належної перевірки щодо клієнта, який здійснює фінансові операції, учасниками яких є особи, що мають реєстрацію, місце проживання або місцезнаходження в росії та/або білорусі, та/або в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення1, зокрема в частині здійснення аналізу наявних у суб'єкта документів, пов'язаних із виконанням такого зовнішньоекономічного договору щодо наявності/відсутності в них товарів подвійного використання.

З індикаторами підозрілих операцій, що можуть бути пов'язані із ФРЗМЗ та іншими рекомендаціями можна ознайомитися у документі

Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику:  

- анулювання реєстрації;  

- ймовірний зв?язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю;  

- ведення діяльності на окупованих територіях;  

- приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF;  

- банкрутство та борги. 

Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію. 

Читайте також: НКЦПФР оновила порядок здійснення фінмоніторингу

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини