Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пріоритетним критерієм для бронювання може стати розмір середньої зарплати - Свириденко

Реклама

В Уряді розглядають можливість зміни процедури бронювання працівників і однією з ініціатив є запровадження пріоритетного критерію по заробітній платі. Про це в інтерв'ю Forbes Ukraine розповіла Міністерка економіки Юлія Свириденко.

За словами Міністерки, компанії, які подавалися на критичність, вказали середню зарплату по регіону, що є критерієм, але потім перейшли на мінімальну офіційну зарплату, що є "маніпуляціями".

«Це сигнал, що варто запровадити пріоритизацію критеріїв і сфокусувати військово-цивільні адміністрації і міністерства, щоб вони приділяли більшу увагу оплаті праці. І щоб ті, хто отримує бронювання, платили всю зарплату офіційно», - наголосила Свириденко. 

У Мінекономіки пропонуватимуть, щоб військово-цивільні адміністрації (ВЦА) узгоджували свої критерії з Мінекономіки та Міноборони. Наразі ВЦА мають настільки велике різноманіття критеріїв, що при бажанні можна визначити критично важливими підприємства, які такими не є, пояснила вона. 

Водночас ВЦА потрібні у цьому процесі, бо вони бачать, які підприємства фактично, а не на папері, працюють на місцях, яку зарплату вони платять, який внесок компанії у регіональну економіку.

Нагадаємо, Уряд вирішив провести аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці. Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, можуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.

Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні. 

Детальні покрокові інструкції (алгоритми) дій, подані у вигляді інфографіки:

Отримання статусу критично важливого підприємства та бронювання працівників

Загальний порядок бронювання військовозобов'язаних

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини