Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє новий порядок складання і застосування графіків відключення електроенергії

Реклама

Міненерго наказом від 27.11.2024 № 439 виклало у новій редакції Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії. Наказ набув чинності 3 грудня.

Графіки погодинного відключення (ГПВ) складаються в обсязі до 100 відсотків, але не менше 75 відсотків від максимального споживання електричної потужності в період з 08:00 до 22:00 години в режимний день вимірів кожного оператора систем розподілу (ОСР).

До ГПВ не включаються критично важливі об'єкти, яким повинно бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження.

Графіки розподіляються на 6 рівних черг (кожна черга складається із 2 рівних підчерг), які повинні підтримуватися в обсязі не менше 12,5 відсотків від загального споживання замірів останнього режимного дня.

Складені ГПВ розподіляються на 6 рівних за навантаженням блоків, для запобігання коливань навантаження при одночасному переході з черги (підчерги) на чергу (підчергу) під час застосування ГПВ. Графіки для блоків навантаження складаються на кожен день тижня по застосуванню черг/підчерг на кожні 30 хвилин доби та зміщені на 30 хвилин один від одного для забезпечення одночасного відключення черги (підчерги) в одному блоці, та включення черги (підчерги) у другому блоці.

Складені ГПВ за результатами останнього режимного дня вимірів направляються до територіальних органів Держенергонагляду до 15 січня та 15 липня відповідно.

Бажаєте контролювати законодавчі зміни з “гарячих тем”? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб. 

Споживачі, залучені до ГПВ мають бути повідомлені про обсяги можливого відключення електроспоживання з обов'язковим зазначенням черги ГПВ не пізніше ніж 5 днів після затвердження змін до ГПВ шляхом розміщення цих змін на офіційних вебсайтах.

У разі виникнення порушення режиму роботи об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України внаслідок дефіциту електричної потужності та/або порушення граничних перетоків потужності або недопустимого перевантаження устаткування, з метою збалансування роботи ОЕС України:

  • повинна бути включена в роботу вся розподілена генерація, що може використовуватись для роботи в складі ОЕС України;

  • застосовуються графіки обмеження споживання електричної потужності в повному обсязі.

У разі недостатності введених обсягів розподіленої генерації та обсягів застосованих графіків обмеження споживання електричної потужності або недостатньої ефективності їх введення застосовуються ГПВ.

Міненерго не пізніше ніж за добу до початку застосування ГПВ повідомляє ОСП та ОСР про ситуацію щодо постачання електроенергії та необхідність застосування ГПВ на відповідний період.

ОСП та ОСР не пізніше ніж за 3 години до застосування ГПВ повідомляють споживачів через свої офіційні вебсайти та/або через оперативні лінії.

У разі необхідності зміни обсягів на застосування ГПВ (кількість черг (підчерг) ОСП повідомляє РДЦ ОСП та ОСР не пізніше ніж за годину до застосування ГПВ. РДЦ ОСП та ОСР протягом години повідомляють споживачів про зміни до застосування ГПВ.

Одноразова тривалість перерви в електропостачанні споживачів протягом доби під час ГПВ не повинно перевищувати 4 годин, а в умовах температур зовнішнього повітря (нижче -10°C), у зв'язку з чим перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 2 годин.

На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування максимальна одноразова тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час застосування ГПВ не може перевищувати 6 годин з можливим відхиленням не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря, з подальшим періодом електрозабезпечення не менше 2 годин без врахування часу на перемикання. При цьому, час на перемикання не повинен перевищувати 30 хвилин.

Відключення електроенергії за ГПВ здійснюється почергово та послідовно. При отриманні команди на обсяг застосування ГПВ менше величини однієї підчерги - застосовується одна підчерга.

ГПВ не застосовуються:

  • до ліній, які на момент відключення, мають переток активної потужності в бік енергосистеми (генерація перевищує споживання - до моменту зміни напряму перетоку (якщо споживання перевищить генерацію);

  • до об'єктів споживачів, внесених до затверджених обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) Переліків;

  • до постачальників допоміжних послуг резерву підтримки частоти та резерву відновлення частоти і резерву заміщення в години надання таких послуг ОСП;

На лініях, на яких проводяться ремонтні або аварійно-відновлювальні роботи, що супроводжувались відключенням споживачів на весь час виконання таких робіт ГПВ застосовуються не раніше ніж за 2 години до проведення таких робіт та після їх завершення.

У разі зміни схеми електропостачання під час проведення ремонтних та аварійних робіт або за інвестиційною програмою, ГПВ до таких споживачів застосовується за відповідною чергою, до якої внесено лінію, на яку їх було перепідключено.

Зазначимо, що до нової редакції Інструкції внесено деякі зміни наказом Міненерго від 28.11.2024 N 444.

Ознайомитись з чинними редакціями НПА, порівняти редакції та побачити заплановані зміни - можна у новій LIGA360. А ще оцінити весь масив пов'язаних документів: судової практики, аналітики тощо. Замовте презентацію LIGA360 для себе. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини