Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сплата військового збору для ФОПів та фізосіб з 1 січня: роз'яснення Мінфіну

Реклама

Президент України 25 грудня підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт № 9319, яким, серед іншого, передбачається запровадження саме з 1 січня 2025 року військового збору для платників єдиного податку (ФОПів та юридичних осіб).

У Міністерстві фінансів роз'яснили, як і в якому розмірі потрібно сплачувати військовий збір згідно з оновленим законодавством.

Так, для ФОПів першої, другої та четвертої груп cтавка збору становитиме 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок 2025 року (8000 грн). Відповідно, військовий збір буде розраховуватися на основі цієї суми, тобто становитиме 800 грн на місяць.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи та ФОПи) почнуть сплачувати військовий збір у розмірі 1% від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року.

Також не сплачуватимуть військовий збір «заднім числом» фізичні особи. Задекларований фізичними особами загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься військовим збором за ставкою 1,5% (крім доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, які оподатковуються за ставкою 5% з 1 грудня 2024 року). Водночас інші доходи фізичних осіб (дохід від зарплати, оренди, виграшу, депозиту тощо) оподатковуються військовим збором у розмірі 5% з 1 грудня 2024 року.

Ставка військового збору збільшиться до 5% для доходів, що вказуються в річній декларації, починаючи з 1 січня 2025 року.

Водночас ОВДП, зокрема військові облігації для фізичних осіб продовжують не оподатковуватися ні ПДФО, ні військовим збором.

Соціальні виплати, пенсії, стипендії та інші доходи, що не підпадають під оподаткування ПДФО, також не оподатковуються військовим збором.

Ставка військового збору для військовослужбовців та працівників силових структур, визначених у законі, залишається на рівні 1,5%.

Замов LIGA360 для своєї компанії на умовах Special program. Завжди май відповіді з “гарячих” питань для бізнесу та ухвалюй інформовані рішення: зміни воєнного стану, кадрові й податкові питання, судова практика, правова картина дня та новини твоєї галузі. Гарантуй найкращу ціну саме зараз.

Читайте також:

Підвищення військового збору та податків - аналізуємо Закон №4015

Підвищення податків в Україні: ключові положення Закону та ризики

Підвищення податків: наслідки для бізнесу

Що ФОПи мають знати про підвищення податків

Збільшення ставок податків: перспективи та ризики

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини