Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд оновив порядок використання коштів на розмінування сільськогосподарських земель

Реклама

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 284, яка регулює порядок використання коштів для компенсації витрат на гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що термін подачі заявок для фермерів у наступному бюджетному періоді продовжений з 15 листопада до 25 грудня. Подані до 5 грудня заявки будуть розглядатися в поточному бюджетному році.

«Міністерство економіки напрацювало низку змін, щоб зробити процес розмінування агроземель швидшим та ефективнішим як з боку фермерів, так і операторів. Ми збільшили термін подачі заявок, зробили відкриття ескроу-рахунку обов'язковим до початку торгів та прийняли запобіжники, щоб не допустити конфлікту інтересів при очищенні земель», - пояснив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Також документом врегульовано питання розмінування частково забруднених ділянок. Якщо раніше оператор розміновував лише підтверджено забруднену частину кадастрової ділянки, то тепер він повинен підтвердити фермеру безпечність решти землі, провівши нетехнічне обстеження.

Довідково:

Державна програма компенсацій за розмінування агроземель запрацювала у вересні 2024 року. За цей час Центр гуманітарного розмінування за підсумками аукціонів підписав 51 угоду з операторами протимінної діяльності на суму 532 мільйони гривень. На ці кошти планується очистити 14,4 тисячі земель сільськогосподарського призначення в Харківській, Миколаївській, Херсонській та Київській областях.

Ознайомитись з чинними редакціями НПА, порівняти редакції та побачити заплановані зміни - можна у новій LIGA360. А ще оцінити весь масив пов'язаних документів: судової практики, аналітики тощо. Замовте презентацію LIGA360 для себе.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини