У Верховній Раді зареєстрували проєкт № 12376 з метою адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу в сфері корпоративного управління та діяльності компаній, зокрема, в частині використання цифрових інструментів і процесів у корпоративному праві та щодо гендерного балансу
Законопроєктом передбачено:
запровадження можливості проведення повторних загальних зборів акціонерів та визначення їх процедури;
запровадження додаткових вимог до процедур відбору та призначення посадових осіб акціонерних товариств для забезпечення дотримання гендерного балансу;
передбачення особливостей процедур оскарження актів (рішень) органів управління акціонерних товариств та їх посадових осіб з питань гендерного захисту;
встановлення вимог до політик інституційних інвесторів та управителів активами як акціонерів;
передбачення можливості внесення до ЄДР інформації, що стосується зміни керівника та розміру статутного капіталу господарських товариств, із використанням електронних сервісів через інфраструктуру Центрального депозитарію.
Так, запропоновано встановити, що повторні загальні збори акціонерів можуть бути скликані особою, яка скликає загальні збори акціонерів, протягом трьох робочих днів після дати загальних зборів акціонерів, які не відбулись. Порядок денний повторних загальних зборів акціонерів є ідентичним порядку денному загальних зборів акціонерів, які не відбулись.
Для забезпечення дотримання гендерного балансу пропонується встановити, що акціонерне товариство, яке є підприємством, що становить суспільний інтерес, та акціонерне товариство, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій належать державі повинно забезпечити, щоб не менше ніж:
1) третина ради директорів складалась із представників кожної статі - за однорівневої структури управління акціонерним товариством;
2) 40% членів наглядової ради або виконавчого органу складалась із представників кожної статі - за дворівневої структури управління акціонерним товариством.
Такі вимоги не застосовуються до акціонерних товариств, в яких за даними останньої річної фінансової звітності середня кількість працівників становить менше 250 осіб та які відповідають хоча б одному з таких критеріїв:
- балансова вартість активів - менше 43 мільйонів євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - менше 50 мільйонів євро.
Серед іншого, пропонується визначити, що у разі якщо акціонери, акції яких придбаваються (їхні спадкоємці або правонаступники, або інші особи, які відповідно до законодавства мають право на отримання коштів), протягом п'яти років від дня зарахування коштів на рахунок умовного зберігання (ескроу) не звернулись до банку, в якому відкрито такий рахунок, для одержання коштів з такого рахунку, після закінчення п'ятирічного строку такі акціонери вважаються такими, що відмовились від права на отримання коштів. Кошти, від права на отримання яких відмовились перераховуються банком, в якому відкрито рахунок умовного зберігання (ескроу), на спеціальний рахунок, відкритий Національним банком України для збору коштів на підтримку Збройних Сил України.
Розширте можливості управління законодавчими, судовими та інформаційними ризиками з LIGA360. Завдяки повному доступу до оновлених нормативних актів та аналітичних матеріалів, ваша компанія може ефективно реагувати на регуляторні зміни та уникнути потенційних фінансових втрат. Замовте індивідуальну презентацію та переконайтеся, як LIGA360 може сприяти вашому бізнесу.