Рада підтримала за основу законопроєкт № 12117, який має усунути надмірні регуляторні бар'єри та покращити умови діяльності індустріальних парків в Україні.
Автори проєкту зазначили, що запропоновані зміни дозволять розширити сфери для застосування індустріальних парків, створити більш привабливі умови для інвесторів та таким чином залучити додаткові інвестиції.
Пропонується наступне:
Чітке розмежування функцій суб'єктів індустріальних парків (ініціатора створення, керуючої компанії, учасника, іншого суб'єкта індустріального парку), зокрема, щодо облаштування індустріальних парків;
Надання можливості ініціатору створення індустріального парку - суб'єкту господарювання індустріального парку також одночасно бути керуючою компанією без створення окремої юридичної особи та врегулювання всіх процедурних питань, пов'язаних з цим;
Впровадження поняття «еко-індустріальний парк», надання Кабінету Міністрів України повноважень щодо встановлення критеріїв для віднесення індустріальних парків до еко- індустріальних парків;
Врегулювання питання розміщення на землях промисловості в межах індустріального парку інших об'єктів, відмінних від промислових.
Впровадження нових підстав для розширення меж індустріального парку за зверненням керуючої компанії (наразі це можливо лише, якщо в межах наявної території недостатньо місця для розміщення нових учасників).
Врегулювання питання зменшення площі індустріального парку та прибрано обмеження щодо максимальної площі індустріального парку (за чинною нормою - 1000 га).
Врегулювання питання щодо переходу прав власності на земельну ділянку в межах індустріального парка від ініціатора парку до іншої особи. Згідно законопроєкту у разі переходу права власності на земельну ділянку переходять і права ініціатора з метою продовження функціонування індустріального парку. Новий власник земельної ділянки перевіряється щодо відповідності вимогам до ініціатора, встановленим законом.
Удосконалення процедурних питань, пов'язаних із включенням та виключенням індустріальних парків з Реєстру індустріальних парків, зокрема оновлення переліку документів, що подається для включення індустріального парку до Реєстру, критеріїв прийняття рішення про включення індустріального парку до Реєстру, перелік випадків, у яких приймається рішення про відмову у включені індустріального парку до Реєстру, оновлення змісту концепції індустріального парку.
Розширено перелік обмежень для ініціаторів створення, керуючої компанії, учасників та інші суб?єктів господарювання індустріального парку, пов'язаних з належністю до рф, Білорусі, Ісламської Республіки Іран.
Удосконалено конкурсну процедуру щодо вибору керуючої компанії індустріального парку.
Удосконалено повноваження уповноваженого органу.
Врегулювання випадку втрати статусу учасника індустріального парку внаслідок порушення ним вимог, встановлених Законом України «Про індустріальні парки», такий учасник індустріального парку набуває статусу іншого суб'єкта індустріального парку.
Удосконалення термінології та усунення внутрішніх колізій.
Впроваджено можливість для керуючих компаній, основним видом діяльності яких є надання в оренду нерухомого майна отримувати державну підтримку, яка надається суб'єктам малого і середнього підприємництва (так звані кредити в рамках програми 5-7-9).
Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику:
анулювання реєстрації;
ймовірний зв'язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю;
ведення діяльності на окупованих територіях;
приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF;
банкрутство та борги.
Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію.