У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадали про негативні наслідки несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).
Насамперед, це нарахування штрафів і пені: штраф 20% від несвоєчасно сплаченої суми; 10% - якщо після перевірки податкової буде виявлено неправильне нарахування; пеня в розмірі 0,1% від суми боргу з першого дня прострочення та за кожен день такого прострочення. Чим довше роботодавець чи підприємець не сплачує ЄСВ, тим більшою буде сума до сплати.
Несплачена сума ЄСВ може призвести і до блокування рахунків та арешту майна.
Податківці мають прав примусово стягнути борг через ДВС. Якщо боржник не сплачує внесок добровільно, гроші можуть бути списані з рахунків без його згоди. Також податкова служба може звернутися до виконавчої служби, яка за рішенням суду накладе арешт на майно боржника.
У випадку наявності заборгованості по ЄСВ, працівник може втратити страховий стаж, оскільки період несплати не зараховується до страхового стажу.
Також, якщо сума заборгованості велика, боржнику можуть обмежити виїзд за кордон на підставі рішення виконавчої служби.
Крім того, закриття ФОП не відбудеться без анулювання боргу. Навіть після припинення діяльності підприємець залишається боржником. Для закриття ФОП потрібно повністю погасити борг по ЄСВ, інакше буде продовжуватись нарахування санкцій.
Таким чином, заборгованість по сплаті ЄСВ може призвести до значних фінансових втрат, втрати страхового стажу, блокування рахунків і навіть судових справ.
Щоб уникнути проблем з ЄСВ, необхідно своєчасно сплачувати внесок (навіть якщо діяльність не ведеться) та перевіряти стан розрахунків в електронному кабінеті платника.
Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.