Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Гетманцев анонсує пом'якшення умов для "Клубу білого бізнесу"

Реклама

Робоча група в податковому Комітеті проводить роботу над вдосконаленням правого режиму Території високого рівня податкової довіри (Клубу Білого Бізнесу), повідомив голова Комітету Данило Гетманцев.

За його словами, до Комітету надійшла низка пропозицій щодо полегшення умов вступу до Клубу. Наразі ці пропозиції систематизовано, а робоча група наступного тижня вже розпочне обговорення та підготовку змін.

Серед пропозицій, які попередньо підтримує Мінфін та Комітет:

  • уточнення критерію відсутності виявлених порушень податкового законодавства. Встановити не більше трьох фактів винесених протягом останніх шести місяців щодо платника податку ППР про порушення платником податків податкових обов'язків щодо подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2 , пунктом 46.2 статті 46 ПКУ. Для цілей застосування положень цього підпункту винесені ППР повинні бути узгоджені та сплачені станом на дату формування Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства;

  • зміна розрахунку критерію для суб'єктів господарювання, що є єдиним представником галузі в регіоні. Встановити, що для платників податків, які в межах регіону мають унікальний КВЕД, використовується показник середньомісячної нарахованої заробітної плати у відповідній галузі по Україні. Ця зміна дозволить упорядкувати алгоритм розрахунку середнього показника по заробітній платі у випадку одноосібності платника у відповідній галузі у регіоні та врегульовує ситуацію, коли платник один в регіоні і не може досягнути критерія по заробітній платі у зв'язку із застосуванням коефіцієнту 1,1. Така зміна підтримується в редакції Мінфіну та ДПС з доповненнями щодо розрахунку зазначеного критерію для платників податків, які мають унікальний КВЕД в межах України виходячи з мінімальної заробітної плати помноженої на коефіцієнт 2 (за даними ДПС наразі близько 1 600 платників податків мають унікальний КВЕД в межах регіону та виду діяльності).

Водночас немає поки підтримки пропозицій ЄБА: дозволити разову зміну основного виду діяльності без втрати статусу сумлінного платника; встановити допустиму межу у 10% незавершених валютних розрахунків за експортними операціями; змінити розрахунок “середньоарифметичного” рівня сплати податків на “середньозважений”.

Також не підтримуються пропозиції бізнесу автоматично включити до Переліку платників, включених до Реєстру великих платників податків та надати можливість «ручного» включення до Переліку компаній, які мають історичні, але неактуальні порушення, що не підпадають під 12-місячний період оцінки та інші пропозиції.

Хочете оцінити фінансову стабільність бізнес-партнера? Перевірити чи не має він боргів, судових справ? Спробуйте нове рішення LIGA360 від LIGA ZAKON! Всі види джерел для всебічної оцінки контрагентів: реєстри, судові рішення, санкційні списки та медіа. Залиште заявку на презентацію LIGA360 для вашої команди.  

Читайте також на цю тему:

Як потрапити до Клубу білого бізнесу: новий інформаційний лист від ДПС

Податківці нагадали про вимоги до вступу до Клубу білого бізнесу

Клуб білого бізнесу: як визначається галузь діяльності?

"Клуб білого бізнесу": Мінфін затвердив порядок формування переліку доброчесних платників податків

"Клуб білого бізнесу": переваги та критерії

Як контролюючі органи здійснюватимуть управління комплаєнс-ризиками платників податків?

Порядок включення до "Білого клубу" затверджено та зареєстровано. Готуємось до вступу у "Білий клуб"?

Клуб білого бізнесу: хто вже з 1 жовтня може долучитися до "клубу";

Клуб білого бізнесу - що передбачає закон?

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини