НКЦПФР рішенням від 02.05.2025 № 28/21/2209/К01 схвалила Рекомендації щодо якості розкриття інформації у звіті про корпоративне управління.
Ці Рекомендації допоможуть підвищити якість викладеної інформації у звіті про корпоративне управління, розкриття якого передбачено вимогами Закону "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", Закону "Про рейтингування" та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, а також особами, які надають забезпечення за таким цінними паперами.
В основі якісного розкриття інформації у звіті про корпоративне управління закладено принцип "дотримуйся або пояснюй". Згідно з цим принципом суб'єкт розкриття інформації, який відступає від положень Кодексу корпоративного управління, який цей суб'єкт вирішив добровільно застосовувати у своїй діяльності, повинен надати у звіті про корпоративне управління пояснення щодо причин відхилення або відступу або не застосування положень (частин) Кодексу.
При використанні принципу "дотримуйся або пояснюй" суб'єктам розкриття інформації рекомендовано:
1) чітко вказувати, від яких положень (частин) Кодексу вони відхилилися або відступили або не застосували;
2) для кожного випадку відхилення або відступу або не застосування положення (частини) Кодексу надавати пояснення щодо причин їх виникнення.
Випадки відхилення або відступу або не застосування положення (частини) Кодексу, які потребують пояснення, суб'єкт розкриття інформації визначає самостійно.
У поясненнях, щодо причин відхилення або відступу рекомендовано:
1) пояснити, яким чином суб'єкт розкриття інформації відхилився або відступив або не застосовує положення;
2) описати причини такого відхилення або відступу або не застосування положення;
3) описати, як суб'єктом розкриття інформації було прийнято рішення про відхилення або відступ або не застосування положення (частини) Кодексу;
4) якщо відхилення або відступ або не застосування положень обмежено у часі або періодом, надати пояснення коли планується повернення до виконання положень (частин) Кодексу, із зазначенням орієнтовних строків його виконання;
5) описати заходи, вжиті у разі відхилення або відступу або не застосування положень (частин) Кодексу, та пояснити, як ці заходи досягають основної мети Кодексу в цілому, або пояснити, як вони сприяють належному корпоративному управлінню суб'єкта розкриття інформації (за наявності таких заходів).
Пояснення повинні бути чітко структуровані, без використання стандартних формулювань та зосереджуватися на конкретному контексті причин відхилення, а також бути зрозумілою, точною та вичерпною.
Зміни підхід щодо інформаційної безпеки у своїй компанії. Комплексно відстежуй всю необхідну інформацію в одному продукті LIGA360. Замов презентацію сьогодні.
Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Поспіши замовити для своєї компанії.