Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд схвалив ще два інвестиційні договори у сфері туризму на 140 млн євро

Реклама

Кабінет Міністрів схвалив укладення ще двох спеціальних інвестиційних договорів сумарним обсягом інвестицій 140 млн євро. Їхні учасники - компанії «Славські» та «Рожанка Парк» реалізовуватимуть рекреаційні проєкти у співпраці зі Славською селищною радою. Відповідні розпорядження № 528-р та № 529-р Уряд затвердив на засіданні 30 травня.

За інформацією Мінекономіки, очікується, що від реалізації цих проєктів до бюджетів всіх рівнів протягом 2025 - 2039 років надійде рівні 7,3 млрд грн.

Таким чином, вже чотири великі інвестпроєкти увійшли в державну програму підтримки проєктів зі значними інвестиціями.

Два попередні договори були схвалені в другій половині 2024 року. Першим інвестпроєктом, що отримав державне сприяння за програмою підтримки проєктів зі значними інвестиціями, став завод з глибокої переробки сої компанії Астарта-Київ.

«Наразі вже укладено чотири спеціальні інвестиційні договори, кожен з яких передбачає понад 100 нових робочих місць, а загальна сума інвестицій за всіма чотирма проєктами становить 240 млн євро. Очікуємо найближчим часом, що кількість поданих заявок збільшиться», - поінформував заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів.

Довідково:

Програма держпідтримки проєктів зі значними інвестиціями працює на основі змін до законодавства, ухвалених у серпні 2023 року, і постанови КМ № 468 від 26 квітня 2024 року. На її реалізацію у 2025 році виділено 500 млн грн.

Вона передбачає надання підприємствам, які реалізують проєкти із значними інвестиціями, низки стимулів. Це, зокрема:

  • звільнення від податку на прибуток (до 5 років);

  • звільнення від ввізного мита й ПДВ на нове обладнання;

  • компенсація витрат на інженерну інфраструктуру (мережі, підстанції, газопроводи тощо);

  • переважне право користування земельною ділянкою.

Державна допомога в рамках програми підтримки проєктів із значними інвестиціями доступна для інвесторів, які готові вкласти понад 12 млн євро та створити не менше 10 робочих місць. Проєкти можуть бути пов'язані з виробництвом, видобутком корисних копалин, транспортом, освітою, медициною, туризмом або іншими сферами.

Нова LIGA360 змінює все! Замов персональну презентацію для твоєї компанії і твоїх індивідуальних потреб. Гарантуй злагоджену роботу команди в єдиному інформаційному просторі та уникай ризиків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини