Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Готуються зміни до методики розподілу обсягів спожитих комунальних послуг

Реклама

Мінрозвитку проводить публічні консультації щодо проєкту змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом №315 від 22 листопада 2018 року.

У Міністерстві пояснюють, що отримали багато звернень від ОСББ та власників нежитлових приміщень у житлових будинках щодо недосконалості чинних правил. Серед основних проблем - недостатня гнучкість формул, відсутність урахування особливостей кожної будівлі та непрозорість використання даних для розрахунків.

Ключові нововведення, що пропонуються проєктом:

Індивідуальний підхід до потреб бізнесу. Вперше з'являється можливість визначати індивідуальну мінімальну частку споживання тепла для нежитлових приміщень. Якщо власник провів енергоефективні заходи, він зможе замовити енергетичний аудит. На його основі розрахують справедливий мінімальний обсяг тепла, що дозволить уникнути необґрунтованих донарахувань.

Прозорі та точні розрахунки. Проєкт чітко прописує відповідальність співвласників за надання актуальних відомостей про опалювальну площу та характеристики будівлі. Якщо дані не надані - виконавець послуг має право самостійно провести обстеження. Це допоможе уникнути використання застарілої інформації.

Більше можливостей для співвласників. Співвласники самостійно зможуть визначати частку тепла для загальнобудинкових потреб і обирати принцип розподілу небалансу гарячої та холодної води.

Зокрема, Методика визначає, що базою для розподілу загального обсягу спожитої теплової енергії у будівлі/будинку за відсутності приладів розподільного обліку теплової енергії є опалювана площа приміщень. Проєктом пропонується встановити зобов'язання власника/співвласника житлового, нежитлового приміщення надати виконавцю розподілу комунальної послуги актуальні дані щодо опалюваної площі (об'єму) його приміщення для проведення відповідних розрахунків розподілу спожитої теплової енергії.

Серед іншого, передбачено, що відхилення температури гарячої води на вводі у будівлю/будинок на 20 градусів і більше від норми вважатиметься холодною, а обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, не визначається і не розподіляється між споживачами.

Використовуйте “Теми в центрі уваги” у LIGA360 для ефективного моніторингу актуальних новин. Виберіть теми, які вас цікавлять, і наша система автоматично збере всі важливі новини та аналітику, вам залишиться лише переглядати оновлення. Дізнайтеся більше про можливості цієї функції прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини