$

Бізнес в період форс-мажору: ТОП-5 особливостей

19.03.2020, 15:15
8537
0

У ТПП відповіли на найпоширеніші питання відносно форс-мажорних обставин
У ТПП відповіли на найпоширеніші питання відносно форс-мажорних обставин

У ТПП визначили коло найпопулярніших питань щодо форс-мажору та надали відповіді на них.

Чи визнає ТПП карантин форс-мажором?

Так, визнає. На рівні держави було прийнято зміни до ч. 2 статті 14-1 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні».

Чи може бізнес автоматично бути звільненим від відповідальності у зв'язку із внесенням до переліку форс-мажорних обставин карантину?

Відповідно до міжнародної практики обставина форс-мажору, в тому числі карантин, автоматично не звільняє від відповідальності. Необхідно розуміти, яким чином певна обставина, в тому числі карантин, обмежує виконання певного зобов'язання.

Чи виправдовує карантин, у зв'язку із внесенням до переліку форс-мажорних обставин, неможливість сплати за договорами оренди?

На законодавчому рівні відсутність грошей не вважається форс-мажором, тому неможливість сплати не можна віднести до форс-мажорних обставин, якщо немає підтвердження технічних обмежень здійснення сплати.

Важливо!

ТПП може розглядати заяви засвідчення форс-мажорних обставин у разі неможливості користування приміщеннями у зв'язку із введеними на рівні державної влади обмеженнями або заборонами для суб'єктів господарювання у відповідних сферах.

Розрізняйте фейкові новини і відстежуйте інформацію з надійних джерел в системі Semantrum. Система відстежує понад 20 телеканалів, 1 800 інтернет і друкованих ЗМІ, 15 радіостанцій в реальному часі. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum на 14 днів і забезпечте себе достовірною інформацією.

Чи можливо без отримання сертифіката про форс-мажор урегулювати питання без застосування штрафних санкцій і бути звільненим від відповідальності?

Так, можливо - у разі, якщо сторонами буде внесено зміни до договору мирним шляхом. ТТП рекомендує застосувати процедуру урегулювання відносин сторін за договорами шляхом укладання відповідних доповнень до договору щодо перенесення строків зобов'язань, що в свою чергу автоматично усуне порушення строків виконання договірних зобов'язань та не потребуватиме засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) ТПП або уповноваженою нею регіональною ТПП та отримання відповідного сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), який є підставою для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань на території України.

Також якщо відповідними нормативно-правовими актами буде передбачено звільнення від відповідальності або ненарахування штрафних санкцій/пені у відповідній сфері діяльності, що вважатиметься нормою прямої дії, яка не потребує додаткового підтвердження.

Чи можна визнати форс-мажором припинення діяльності підприємства у зв'язку з відмовою працівників виходити на роботу в умовах карантину?

Ні, у разі відсутності на це розпорядження на рівні держави, яке зобов'язує підприємство припинити діяльність, у тому числі через масові звільнення, така обставина не може бути засвідчена як форс-мажор.

Важливо!

У зв'язку з введеним карантином, жодним нормативно-правовим актом на території України не передбачена можливість відмови у виході на роботу без оформлення відпустки, лікарняного, одержання згоди керівництва працювати за дистанційним графіком без шкоди для роботи.

Приймайте актуальні та зважені рішення у період кризи на базі виключно актуальної та достовірної інформації з ІТ-продуктами ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся АНТИКРИЗОВИМ пакетом та працюйте командою в єдиному інформаційно-правовому полі. Оберіть пакет або замовте консультацію менеджера прямо зараз.

Також читайте:

Готівкову валюту в касах Приватбанку зможуть отримати тільки власники валютних депозитів;

Які права у працівників під час карантину;

Податок на ліки тимчасово скасований;

Рада визнала карантин форс-мажорною обставиною;

Закупівля ліків і медтоварів строго контролюватиметься владою: Закони ухвалені;

Які пункти пропуску в Україну відкриті: карта.


Увійдіть, щоб залишити коментар