Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як отримати допомогу 8000 грн і яким КВЕДам обмежили роботу: оприлюднено постанови

Оприлюднено постанови Кабміну, які регулюють порядок отримання виплат

Кабмін нарешті оприлюднив постанови щодо впровадження січневого локдауну, а також про порядок отримання матеріальної допомоги у розмірі 8000 грн для бізнесу (постанови № 1230, № 1231, № 1232, № 1233, № 1234, № 1235, № 1236).

Які є види одноразової допомоги та хто її може отримати?

Нагадаємо, передбачено три види допомоги:

1. Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам

2. Одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання

3. Одноразова компенсація суб'єктам господарювання (компенсація ЄСВ)

Детальніше про те, хто має право отримати ці компенсації, читайте за посиланням

Як отримати одноразову матеріальну допомогу застрахованим особам?

Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам затвердждено постановою № 1233.

Допомога надається застрахованим особам, які є найманими працівниками суб'єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок обмежувальних заходів, та фізичним особам - підприємцям, економічна діяльність яких тимчасово зупинена та яка відповідає переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи (перелік КВЕДів див. нижче).

Розмір допомоги - 8000 грн

Виплата здійснюється на підставі заяви, поданої застрахованою особою у період до 21 грудня 2020 р. включно.

Заява формується та подається застрахованою особою, яку ідентифіковано шляхом використання КЕП, “Bank ID” чи іншого засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника, в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія”, у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Застрахована особа заповнює заяву, яка формується програмними засобами Порталу Дія, за формою, наведеною у додатку 1.

У заяві зазначається:

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта;

  • адреса місця проживання;

  • підтвердження відповідності застрахованої особи критеріям, передбаченим частинами першою та другою статті 2 Закону, що здійснюється шляхом проставлення відповідної позначки заявником;

  • номер банківського рахунка для виплати одноразової матеріальної допомоги, відкритий на ім'я застрахованої особи, - за стандартом IBAN.

Списки на виплату одноразової матеріальної допомоги формуються Мінцифри на підставі поданих заяв після перевірки інформації та надаються Пенсійному фонду України один раз на день, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після дня подання заяви застрахованою особою.

Пенсійний фонд передає заявку на перерахування коштів не пізніше 23 грудня 2020 року. ПФУ здійснює перерахування коштів для виплати одноразової матеріальної допомоги за списками на виплату, в межах сум, які надійшли від Мінсоцполітики, не пізніше ніж протягом наступного операційного дня після їх надходження.

Податкові канікули та виплати ФОПам - не звільняють підприємців від обов'язкового подання звітності. Отримайте найпростіший сервіс формування і подання звітів для ФОП усього за 338 гривень на рік

Як отримати одноразову матеріальну допомогу суб'єктам господарювання?

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб'єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми визначено постановою № 1231.

Це одноразова виплата, яку можуть отримати роботодавці для виплати найманим працівникам одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, якщо вони вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.

Таку виплату отримають юридичні особи (роботодавці), основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи (список КВЕДів наведено нижче).

Розмір допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8 тис. гривень на одного працівника.

Допомога виплачується за заявами, отриманими міськими, районними і міськрайонними центрами зайнятості та філіями регіональних центрів зайнятості від суб'єктів господарювання, які надійшли до 21 грудня 2020 р. включно.

Два шляхи подачі документів:

1) в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Дія) з використанням КЕП заповнює форми заяви та відомостей згідно з додатками 1 та 2 до постанови № 1231, а також подає копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;

2) подає центру зайнятості за своїм місцезнаходженням відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (особисто або на електронну адресу відповідного центру зайнятості):

- заяву за формою згідно з додатком 1;

- копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;

- копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги статті 3 Закону, за формою згідно з додатком 2.

Рішення про виплату або відмову у виплаті приймається центром зайнятості до 22 грудня 2020 р. включно та оформлюється наказом.

Як отримати одноразову компенсацію суб'єктам господарювання?

Порядок надання одноразової компенсації суб'єктам господарювання затверджено постановою № 1234.

Компенсація надається суб'єктам господарювання - юридичним особам, у яких станом на 31 жовтня 2020 р. основний вид економічної діяльності відносився до Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи (перелік КВЕД див. нижче). При цьому господарська діяльність таких суб'єктів господарювання за даними ЄДР не може бути припинена.

Для отримання компенсації необхідно до 21 грудня 2020 р. подати до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника ЄСВ заяву за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Заява подається засобами електронного зв'язку в електронній формі із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів та з використанням засобу КЕП.

Сума одноразової компенсації розраховується як середнє значення сплачених суб'єктом господарювання сум ЄСВ за десять місяців, що передували набранню чинності Законом. Розрахунок суми одноразової компенсації здійснюється шляхом ділення суми ЄСВ, сплаченої за десять місяців, на десять.

Розмір суми одноразової компенсації суб'єктам господарювання розраховується територіальним органом ДПС.

Суб'єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми єдиного внеску за десять місяців, шляхом отримання через електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з єдиного внеску на перше число місяця, в якому набрав чинності Закон.

Набувачів одноразової компенсації ДПС внесе у відповідний реєстр.

Які КВЕДи підпадають під карантинні обмеження діяльності?

Постановою № 1236 визначено Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов'язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:

45.32

45

Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів

47.19

47

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах

47.41

47

Роздрібна торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах

47.43

47

Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку і зображення

47.51

47

Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах

47.52

47

Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-текстильними виробами в спеціалізованих магазинах

47.53

47

Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах

47.54

47

Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах

47.59

47

Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах

47.61

47

Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах

47.62

47

Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах

47.63

47

Роздрібна торгівля аудіо- та відеозаписами в спеціалізованих магазинах

47.64

47

Роздрібна торгівля спортивним інвентарем у спеціалізованих магазинах

47.65

47

Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах

47.71

47

Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах

47.72

47

Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах

47.76

47

Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах

47.77

47

Роздрібна торгівля годинниками та ювелірними виробами в спеціалізованих магазинах

47.78

47

Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах

47.79

47

Роздрібна торгівля вживаними товарами в магазинах

47.82

47

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям

47.89

47

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами

47.99

47

Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами

55.20

55

Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання

56.10

56

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування

56.21

56

Постачання готових страв для подій

56.30

56

Обслуговування напоями

82.30

82

Організація конгресів і торговельних виставок

90.01

90

Театральна та концертна діяльність

90.02

90

Діяльність із підтримки театральних і концертних заходів

90.04

90

Функціонування театральних і концертних залів

91.01

91

Функціонування бібліотек і архівів

91.02

91

Функціонування музеїв

93.11

93

Функціонування спортивних споруд

93.12

93

Діяльність спортивних клубів

93.13

93

Діяльність фітнес-центрів

93.21

93

Функціонування атракціонів і тематичних парків

93.29

93

Організація інших видів відпочинку та розваг

95.11

95

Ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування

95.12

95

Ремонт обладнання зв'язку

95.21

95

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку і зображення

95.22

95

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання

95.23

95

Ремонт взуття та шкіряних виробів

95.24

95

Ремонт меблів і домашнього начиння

95.25

95

Ремонт годинників і ювелірних виробів

95.29

95

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку

96.01

96

Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів

96.04

96

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту

59.14

59

Демонстрація кінофільмів

Щоб завжди звітуватися без помилок, вести облік доходів онлайн, тримати руку на пульсі змін законодавства і працювати з перевіреними контрагентами - рекомендуємо комплексне рішення LIGA360:Підприємець від ЛІГА:ЗАКОН.Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему