Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Еко-принципи та оптимізація: смарт-рішення, що ведуть до позитивних змін у сфері рітейлу та комерційної нерухомості Спонсорський контент

13.17, 12 лютого 2021
522
0

Марина Слободенюк, менеджер з комерційної нерухомості NAI Ukraine

Про «зелений рітейл» ведуть розмови як мінімум вже два десятиліття, і раніше такий спосіб продажів здавався зовсім недосяжним. Великі бренди рітейлу розповідають як вони відчували тиск з боку споживачів, особливо на початку 2000-х, коли «зелені підходи» призвели до зростання цін.

Однак сьогодні, у 2021 році, покоління Z та міленіалів мислять категоріями сталого розвитку, що характеризується екологічною безпекою та соціально-економічною відповідальністю. У рітейлі вже давно зріє «зелений рух», і ті, хто приєднуються, винагороджуються лояльністю клієнтів.

Тож, як ви можете зробити свій рітейл більш екологічним? Ми проаналізували поради наших аналітиків з NAI Global та сформулювали ряд підходів на шляху сталого розвитку у сфері комерційної нерухомості.

Трендсетери: молодь та орендарі

Згідно останніх досліджень, молодь хоче екологічнішого рітейлу. Ще у 2015 році маркетингова компанія Нільсен звітувала, що майже три чверті (73%) міленіалів готові платити більше за товари, що відповідають принципам сталого розвитку. А в дослідженні 2018 року аналітичної платформи FirstInsight зазначено, що 62% покупців покоління Z купують у брендів, які вважаються екологічними.

Є ще один факт, про який мало пишуть. Це тиск з боку орендарів, для яких все частіше раціональність використання ресурсів є важливою вимогою. Згідно з результатами дослідження Deloitte, цим переймаються інвестори та уряди, а девелоперам та власникам все частіше доводиться дотримуватися вимог «зеленої оренди», що окреслює конкретні «зелені параметри».

У звіті Deloitte «Революційні принципи сталого розвитку в сфері комерційної нерухомості» зазначається: «власники комерційної нерухомості, зі свого боку, мають задовольняти «зелений попит» орендарів». У звіті також цитується економіст з нерухомості, професор Норман Міллер, за словами якого, «великі публічні орендодавці ставлять більш суворі вимоги до будівель з точки зору сталого розвитку та більш ефективного управління».

Підвищення рівня екологічної відповідальності

Існує багато способів покращити бізнес-моделі для забезпечення сталого розвитку, але не всі з них працюватимуть для окремо взятого рітейлера. Загальні тенденції такі, що споживачі віддають перевагу товарам місцевих виробників, товарам з упаковкою, що придатна для вторинної переробки, або товарам з мінімальною кількістю упаковки.

Свого часу брендам «швидкої моди» дорікали за дешевий односезонний одяг, і на цьому можна було зіграти. Що і зробили H&M, які на цій хвилі випустили і успішно просували підбренд одягу Conscious Collection, який споживачі купують з упевненістю, що він відповідає принципам сталого розвитку.

Якщо говорити саме про місця розповсюдження товарів, то споживачі також добре реагують на зусилля зробити їх більш енергоефективними завдяки використанню сонячної та вітрової енергії. У нещодавній статті IBM зазначено, що "майже 6 з 10 споживачів (57 відсотків) готові змінити свої купівельні звички, щоб допомогти зменшити негативний вплив на навколишнє середовище". А кількість тих, хто прямо говорить, що для них екологічність є важливим критерієм, збільшується до 77%.

Сталий розвиток та комерційна нерухомість

Щодо комерційної нерухомості, програма ООН з охорони навколишнього середовища (UNEP) повідомляє, що житлові та комерційні будівлі споживають приблизно 60% електроенергії у світі. Старі і нові об'єкти можуть зменшити енергоспоживання, використовуючи сонячну енергію та світлодіодне освітлення, або більше використовуючи природне освітлення, як ми спостерігаємо у відкритих торгових центрах, на відміну від традиційних. Зараз, під час пандемії, велика увага приділяється порожнім будівлям, які не здатні зменшити енергоспоживання. Розумні перемикачі та синхронізуючі системи - прості рішення, які можуть покращити ситуацію.

Модернізація також забезпечує значну рентабельність інвестицій при переході на зелені технології.

В аналітичній компанії Dodge Data and Analytics виявили, що нові та модернізовані будівлі за зеленими технологіями забезпечують зменшення експлуатаційних витрат на 9% в рік, а якщо протягом п'яти років, то зменшення сягає 13% - 14%. Тож такий підхід позитивний і для Планети, і для бюджету!

Fashion та Beauty теж за Еко-тренди

Все більше світових косметичних брендів відмовляються від тестування своєї продукції на тваринах та стають повністю Cruelty Free. Але разом із цим вони стикаються із нелегким для бізнесу вибором - втрата азіатського (зокрема, китайського) ринку збуту, оскільки в цій країні тестування на тваринах є обов'язковим на законодавчому рівні.

Дуже тішить той факт, що зараз кожного року список компаній, які обирають напрямок Vegan та Cruelty Free у своїй діяльності, невпинно зростає та доповнюється сильними світовими брендами такими як Inglot, NYX Cosmetics, Lush, Lumene, Gosh Cosmetics, E.L.F., The Body Shop та багатьма іншими. До речі, бренд Lush ще у 1991 році встановив політику не випробовування своєї продукції на тваринах!

Ще приємніше - що всі ці бренди є і в Україні. Серед Українських виробників доглядової та декоративної косметики позначкою Cruelty Free можуть похизуватися, зокрема Dushka, ЯКА та Vigor.

У fashion-рітейлі ми також помічаємо зміни у бік ЕКО-трендів. Без сумніву, можна вважати, що бренд Stella McCartney стає у витоків моди на свідоме споживання та етичну продукцію. І багато світових, та зокрема, преміальних брендів, долучилися до цієї ініціативи, відмовившись від натуральної шкіри та хутра у виробництві одягу, взуття та аксесуарів, серед них Giorgio Armani, Versache, Burberry, Tommy Hilfiger, Gucci, Ralph Lauren, Calvin Klein.

Так, бренд Adidas створив кросівки з океанічного сміття, а Гонконгська компанія Life Green LTD створює сумки та взуття з яблучної шкірки. Вони є доказом того, що для того, аби бути модним, не треба вбивати тварин та Планету.

Марина Слободенюк, менеджер з комерційної нерухомості NAI Ukraine

__

Бізнес щодня стикається з ризиками - від партнерів, клієнтів або конкурентів. Відтепер у CONTR AGENT можна перевірити інформацію про фізичних осіб і бути впевненими у бізнес-зв'язках. Система проаналізує інформацію з державних реєстрів, і повідомить, якщо особа переховується від органів влади, є у реєстрі боржників, або має відкриті провадження. Встигніть замовити CONTR AGENT за вигідною ціною, тільки у лютому.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему