Законопроект від 27 грудня 2019 року №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», пройшовши два читання та був прийнятий Верховною Радою України 16 лютого 2021 року.
Що змінилось в законодавстві?
Прийнятим Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Кримінального кодексу України, а також законів України “Про дорожній рух” та “Про Національну поліцію”.
Мета передбачених нововведень
Посилити відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідальність та сума штрафу
1. Водії
Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів - 17 000 грн (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
Повторно протягом року - штраф на водіїв у розмірі 34 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
Тричі, порушення права керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, передбачає - штраф 51 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років (викладення ст. 130 КУпАП в новій редакції).
За порушення типових правил дорожнього руху (не пристебнутий ремінь, порушення при обгоні та інші) - 510 грн.
Перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км / год - 3 400 грн, а за перевищення на 20-50 км / год - 340 грн.
Втеча з місця дорожньої транспортної пригоди, карається штрафом у розмірі - 3 400 грн.
Створення аварійної ситуації під час руху та/або зупинці - 850 грн.
Перешкоджання для проїзду служб екстреної допомоги - 1145 грн.
Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб - тягне за собой штраф у розмірі - 425 грн, а водій позбавлений права керувати - 20 400 грн.
2. Пішоходи, велосипедисти
Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього рух, наразі передбачає штраф у розмірі - 255 грн.
Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами - 340 грн.
Ті самі порушення, вчинені особами, які керують велосипедами, що перебувають у стані сп'яніння - 680 грн, а при створенні аварійної ситуації сума штрафу сягає - 850 грн.
Підсумок
Аналізуючи вищезазначений закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», можна сказати, що він підвищує ефективність впливу на дисципліну зазначеної категорії осіб з чітким визначенням правових санкцій за вчинені порушення та встановлення належного рівня реалізації прийнятих рішень у відповідних адміністративних справах .
Старший партнер,
Адвокат АО «Yurisvest»
Семененко Євген Миколайович
__
Перевірте потенційних партнерів та співробітників ще до першої зустрічі. В оновленому сервісі CONTR AGENT є дані з реєстрів про всіх громадян України. Дізнавайтеся, чи перебуває особа у реєстрі боржників, виконавчих проваджень, або переховується від органів влади. Тільки у лютому замовте CONTR AGENT за вигідною ціною.