Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінімізації корупційних ризиків у сфері лісового господарства. Бачення НАЗК

За даними соціологічного опитування, яке здійснює Національне агентство з питань запобігання корупції (надалі - НАЗК або Агентство), рівень поширеності корупції у сфері лісового господарства є достатньо високим. Так, відповідно до зазначеного опитування, індекс сприйняття поширеності корупції у сфері лісового господарства, за оцінками підприємств, за 5-ти бальною шкалою становить 4,20. Серед можливих корупційних ризиків у сфері лісового господарства, НАЗК визначає наступні проблемні зони щодо:

  • Незаконної вирубки лісів;

  • зміни цільового призначення земельних лісових ділянок;

  • функціонування ринку деревини.

Відтак, з метою усунення ідентифікованих корупційних ризиків, НАЗК залучає партнерів для розробки ефективних рекомендацій щодо вирішення проблем у сфері лісового господарства.

Так, 22 травня 2024 року відбулося спільне засідання НАЗК та Всесвітнього фонду природи України WWF-Ukraine щодо спільних дій та співпраці у формуванні ефективних антикорупційних запобіжників у сфері лісового господарства.

Основні напрями, у яких працює Всесвітній фонд природи WWF - охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату.

З метою напрацювання кращих практик у галузі лісового господарства, WWF-Ukraine регулярно комунікує та збирає на своєму майданчику усіх стейкхолдерів: органи державної влади, науковців, бізнес та міжнародних партнерів. Експерти організації долучаться до ініціативи НАЗК, аби не лише поділитися власними напрацюваннями, але й надати експертам Агентства глибше розуміння проблематики та шляхів її вирішення.

Як зазначає НАЗК, основним джерелом корупційних ризиків є недосконалість законодавства та відсутність чітко прописаних процедур, чим і користуються недоброчесні посадові особи.

У зв`язку з цим, співпраця зі Всесвітнім фондом природи, зокрема, передбачає спільне проведення стратегічного аналізу корупційних ризиків у наступних напрямках:

1. Визначення пріоритетних сфер публічного управління й економіки з високим рівнем корупційних ризиків для стратегічного аналізу. Визначення сфер для аналізу здійснюється на основі аналітичного дослідження за обґрунтованою методологією. За результатами визначаються група сфер, які поглиблено вивчаються на предмет корупційних ризиків та схем.

2. Проведення аналізу у визначених сферах. Вивчаються всі існуючі джерела, що описують корупційні ризики та схеми: розслідування правоохоронних органів, журналістські та громадські напрацювання, повідомлення про корупцію, антикорупційні програми державних органів. Налагоджується співпраця з фаховими експертами, що володіють спеціальними знаннями у галузях.

3. Документування зібраної інформації. Зібрана інформація заноситься у основний аналітичний інструмент - Каталог корупційних ризиків. Це структурований і детальний опис кожного задокументованого корупційного ризику.

4. Усунення ризиків. Національне агентство готуватиме пропозиції щодо ефективного усунення та/або мінімізації виявлених ризиків. Першим пунктом плану буде публічне висвітлення корупційної схеми і її механізму.

Таким чином, Агентство ідентифікує корупційні ризики на основі аналізу законодавства, обміну інформацією з органами державної влади, інформації від правоохоронних органів. За результатами дослідження корупційних ризиків НАЗК надає чіткі рекомендації органам влади щодо шляхів усунення прогалин в законодавстві, які створюють умови для корупційних зловживань, а також здійснює моніторинг виконання цих рекомендацій.

Хочете моніторити ділову репутацію своєї компанії чи контрагентів? Спробуйте LIGA360. Моніторте згадки про свій бізнес в режимі реального часу, перевіряйте публічний імідж контрагентів. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему