Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Захист міжнародної фінансової системи від впливу РФ за підсумками червневого засідання FATF

Нещодавно делегати Глобальної мережі FATF, що складається з понад 200 юрисдикцій, та спостерігачі від міжнародних організацій взяли участь у триденних дискусіях щодо ключових питань відмивання грошей, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення в Сінгапурі.

Члени FATF досягли ключової стратегічної мети у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, затвердивши переглянуті критерії визначення пріоритетності країн зі стратегічними недоліками, які становлять ризик для міжнародної фінансової системи (наприклад, сірий або чорний список FATF), які будуть застосовані до наступного раунду оцінки.

Країни-члени домовилися, як країни будуть оцінюватися на предмет дотримання ними переглянутих Стандартів FATF щодо повернення активів та пов'язаного з ними міжнародного співробітництва, які були прийняті у жовтні 2023 року.

У майбутньому кожна країна повинна буде продемонструвати, що, серед інших заходів вона здійснює наступні:

  • Надає пріоритету поверненню активів;

  • компетентні органи виявляють та розшукують злочинне майно;

  • отримуються та виконуються накази про конфіскацію з метою позбавлення злочинців доходів, одержаних злочинним шляхом;

  • забезпечення конструктивної та своєчасної міжнародної співпраці.

На останньому засіданні FATF піддала посиленому моніторингу юрисдикції Монако та Венесуелу. Для вказаних юрисдикцій це означає, що обидві країни взяли на себе зобов'язання впровадити План дій для швидкого усунення виявлених стратегічних недоліків в узгоджені терміни.

Натомість Ямайка та Туреччина завершили свої Плани дій щодо усунення виявлених стратегічних недоліків в узгоджені терміни і більше не будуть підлягати посиленому процесу моніторингу FATF.

Разом з тим, FATF підтвердила триваючу неспроможність Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) усунути значні недоліки в режимі боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, а також серйозні загрози, пов'язані з незаконною діяльністю КНДР, пов'язаною з розповсюдженням зброї масового знищення та її фінансуванням. Зокрема, FATF зазначає, що КНДР посилила зв'язок з міжнародною фінансовою системою, що підвищує ризики фінансування розповсюдження. Тому FATF закликає до більшої пильності та відновлення впровадження та застосування контрзаходів проти КНДР.

Щодо загроз з боку Російської Федерації

FATF підтвердила власну позицію щодо того, що дії Російської Федерації неприйнятно суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці та цілісності світової фінансової системи. Ці дії також є грубим порушенням зобов'язань щодо міжнародного співробітництва та взаємної поваги, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF.

У зв'язку з тривалістю грубих порушень зобов'язань щодо міжнародного співробітництва та стандартів FATF, призупинення членства в Російській Федерації продовжує діяти. Відтак, всі юрисдикції повинні бути пильними щодо поточних та виникаючих ризиків від обходу заходів, вжитих проти Російської Федерації з метою захисту міжнародної фінансової системи.

Як призупинений член FATF, Російська Федерація залишається відповідальною за виконання своїх зобов'язань щодо імплементації Стандартів FATF. FATF, в свою чергу, продовжує закликати всі юрисдикції зберігати пильність щодо загроз цілісності, безпеці та захищеності міжнародної фінансової системи, що виникають внаслідок війни Російської Федерації проти України.

FATF вкотре наголошує, що всі юрисдикції повинні бути уважними до можливих ризиків, що виникають, внаслідок обходу заходів, вжитих для захисту міжнародної фінансової системи, та вживати необхідних заходів для пом'якшення цих ризиків.

Нова LIGA360 змінює все! Єдиний продукт для всієї компанії. Виявляє правові, партнерські, фінансові, санкційні, репутаційні ризики. Допомагає приймати аргументовані рішення, використовуючи силу інформації на 360. Замов презентацію для своєї компанії. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему