Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Репутація при виборі контрагента

Від того, як клієнти, партнери та інші контрагенти сприймають бренд залежать обсяги продажів компанії, підбір персоналу та навіть її ділові контакти.  

Під репутацією компанії розуміють набір ідей, думок, переконань і досвіду, пов'язаних з компанією, які впливають на сприйняття її на ринку. Ідентичність бренду  та репутація компанії в очах її клієнтів часто відіграє вирішальну роль при виборі конкретного продукту. Для досягнення переваги та успіху на ринку не достатньо створити хороший продукт і позитивний фон навколо нього. Варто також подбати про всю репутацію компанії, як про цілісний і безперервний процес.  

Окрім того, однією зі стратегічних аспектів репутації є її цінність , як корпоративного активу. Позитивна репутація є основою для досягнення бізнес-цілей, залучення нових клієнтів і побудови довготривалих ділових відносин з існуючими партнерами. Це також сприяє зміцненню довіри, що є надзвичайно важливим для розвитку бренду. 

Компанії будують свою репутацію роками, нажаль, можуть втратити довіру клієнтів та контрагентів через одне несприятливе рішення  або необачну помилку. 

Що стосується елементів, які створюють репутацію компанії, то ними є: 

  • Співробітники компанії; 

  • інвестори; 

  • клієнти та контрагенти; 

  • середовище (суспільство), в якому працює компанія та впливає на нього.  

Варто також зазначити, що на репутацію компанії також впливає загальна думка про контрагентів, з якими співпрацює компанія. Так компанія, що співпрацює з нечесним діловим партнером ризикує втратити власний імідж. Укладення угод з ненадійними контрагентами може негативно вплинути на сприйняття вашого бізнесу потенційними клієнтами та діловими партнерами. А відтак, сприйняття компанії, як ненадійної може сприяти негативним фінансовим результатам і сповільнити або і зовсім призупинити її розвиток.  

Натомість, додана вартість є бажаною в будь-яких комерційних відносинах. Якщо контрагент дає щось додаткове, крім обумовленого обсягу послуг, компанія охоче з ним співпрацює і рекомендує його. 

Отримай комплексну інформацію щодо ризиків роботи з контрагентами - у новій LIGA360. Перевіряй 28 ризик-факторів, повне досьє, структуру власності, податкову, судову інформацію, активи та власність, медіаактивність. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні. 

Як пересвідчитись в доброчесній репутації контрагента? 

  • Якість продукції або послуг  

Відмінна якість продукції чи послуг є основою гарної репутації будь-якої компанії. Моніторинг відгуків клієнтів є ключовим елементом в процесі верифікації контрагента. Не менш важливим елементом в діяльності компанії є її комунікація з власними клієнтами та діловими партнерами, швидке та адекватне реагування на потреби клієнтів створює перше враження про компанію та може повернути негативні ситуації на її користь. 

  • Прозорість та чесність 

Відкритість до клієнтів, ділових партнерів і співробітників є запорукою успішної взаємодії з ними. Якщо контрагент відкрито ділиться інформацією про власну діяльність, такою як політика ціноутворення, принципи роботи чи організаційна структура, це свідчить про прагнення компанії до довговічної репутації, що побудована на надійному фундаменті довіри. 

  • Клієнт в центрі уваги 

Клієнтоорієнтований підхід компанії завжди свідчить про наявність цінностей в компанії. Надання якісного обслуговування клієнтів є ключовим фактором для побудови лояльності та позитивних стосунків. Довгострокові та тривалі стосунки, засновані на довірі є неоціненними для створення гарної репутації. 

  • Соціальна відповідальність  

Про соціальну відповідальність компанії-контрагента свідчить її соціальна та екологічна діяльність, яка приносить користь громадам та навколишньому середовищу. Підтримка місцевих громад, турбота про навколишнє середовище та участь у благодійних проектах є не лише проявом етичних дій, а й способом формування позитивного іміджу як відповідальної та соціально заангажованої компанії. 

  • Комунікація та просування 

Це невід'ємні елементи наявної позитивної репутації компанії. Створені компанією та продумані маркетингові повідомлення повинні відображати цінності та місію компанії. Власне позиціонування компанії має відображати чесність і автентичність будь-яких її комунікацій. Усі обіцянки та декларації мають бути достовірними, а дії компанії повинні відповідати їм. 

Першим кроком, спрямованим на перевірку репутації контрагента є проведення фундаментальних досліджень. У цьому випадку варто пам'ятати, що не слід розглядати повідомлення, що містяться в Інтернеті, як основне та єдине джерело інформації про вашого майбутнього ділового партнера та/або контрагента. Позитивні записи можуть надходити від “друзів”, а негативні - від конкурентів. Їх слід ретельно перевіряти. 

Зважаючи на те, що ми звикли висловлювати своє невдоволення набагато частіше, ніж наше задоволення - тому може виявитися, що кілька незадоволених клієнтів, що становить невелику частку від усіх, дають недостовірну негативну оцінку від імені всіх. 

Також варто звернути увагу на джерело інформації (наскільки воно достовірне), кількість думок і на те, хто має можливість їх опубліковувати.  

В умовах наявних інформаційних технологій та доступу до професійних інструментів та продуктів, компанія з легкістю може провести повний скринінг діяльності поточного, а також потенційного контрагента на більшість ризиків, в тому числі і репутаційних.      

Безумовно, будь-який бізнес нерозривно пов'язаний з ризиками, і починаючи співпрацю з новим контрагентом, потрібно вирішити, чи здатна ваша компанія нести відповідні ризики і якщо так, то в який спосіб ними варто управляти. Адже, відносини з нечесною компанією можуть закінчитися втратою не тільки грошей, товарів та послуг, але і власної репутації, втрата якої може навіть зруйнувати ваш бізнес.    

Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему