Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як займатися бізнесом і бути щасливим - поради тібетського ченця

7 червня 2019, 15:00
1784
1
Реклама

Геше Лобсанг Сопа - тибетський монах, Учитель традиції Гелуг, майстер ритуальних дій, учень і друг самого Далай-лами XIV, вперше відвідав Україну. Під час візиту Геше-ла зустрічався з простими українцями, з представниками Міносвіти, побував на лінії розмежування на Донбасі, а також відвідав кілька українських компаній. Геше-ла люб'язно прийняв запрошення компанії ЛІГА:ЗАКОН та зустрівся зі співробітниками ГК «ЛІГА».

Зустріч з Учителем Геше Лобсанг Сопа відкрила Марина Бондаренко, Генеральний директор ЛІГА:ЗАКОН, зауваживши: «ЛІГА:ЗАКОН - соціально орієнтована компанія, яка через бізнес вже 28 років допомагає розвитку України».

На зустрічі з колективом ГК «ЛІГА» Геше-ла розповів про Тибет, традиції та життя тибетців, Далай-ламу та його переродження, про істинні цінності, а також методи та мистецтво бути щасливим.

Оскільки зараз у всьому світі втрачені вроджені цінності, Далай-лама поклав на себе місію проповідувати базові й справжні цінності, такі як добросердя, любов і співчуття, і пропонувати людям їх відкривати в собі.

Геше-ла приїхав в рамках програми «EdCamp» і представив програму соціально-емоційно-етичного навчання, розроблену науковцями Університету Еморі (США) на основі вчення про світську етику Далай-лами.

Це етична програма, яка не пов'язана з тією чи іншою культурою або релігією, вона заснована на загальнолюдських цінностях: любові, співчутті, терпимості йпрощення. Програма допомагає людям навчитися піклуватися про себе та інших, поглиблює усвідомлення взаємозалежності всього в світі і допомагає розвивати критичне мислення. Практики впроваджувалися в Америці і Канаді і вже дали великі результати, тому Далай-лама сподівається, що вона принесе користь всьому світу і Україні, зокрема. Навчальні матеріали програми перекладені багатьма мовами і незабаром будуть перекладені українською.

Також в ексклюзивному інтерв'ю для ЛІГА:ЗАКОН Бізнес Геше Лобсанг Сопа відповів на важливі запитання, які хвилюють як керівників бізнесу, так і кожну людину.

 

Як не втрачати відчуття щастя, займаючись бізнесом?

Я вдячний за ваше запитання, оскільки дуже багато людей зараз займається бізнесом і це стало невід'ємною частиною сучасного світу. Звичайно ж, варто відзначити, самі продажі не є важливими, важливо - наше сприйняття та мотивація. Ми повинні правильно розставляти пріоритети. Під час ведення бізнесу дуже важливо розуміти свою мету і усвідомлювати, що не завжди буває так, як ми хочемо. У бізнесі не потрібно ставити нездійсненні цілі й сподіватися на конкретний результат, тоді у нас не буде приводів для прикрощів, не буде різких злетів і падінь, все буде в міру.

Чим би ви не займалися, якщо у вас буде правильна мотивація, ви завжди будете у виграші і отримаєте хороший результат. Якщо від самого початку мотивація несе цінності - ви не загордитеся своїм досягненням, а будете залишатися людиною, незважаючи на великі кошти. Також важливим моментом є розуміння співробітників і ставлення до них. Якщо ви є власником бізнесу, то варто розуміти, що є люди, які роблять для вас роботу, а ви лише їх лідер. Якщо ви будете однією командою, будете людяними й вдячними цим людям і усвідомлюєте взаємозалежність цієї роботи, то отримаєте великий результат, який принесе користь і вам, і співробітникам, завдяки яким ви маєте успіх.

Ви були в багатьох українських компаніях. Які проблеми і особливості Ви бачите в них?

Я бачив багато різних компаній в різних сферах і в якійсь мірі вони схожі, але я помітив, що особливу роль і важливість відіграє сам продукт. Якщо ми створюємо якісний продукт для довгострокових цілей, то звичайно ж отримуємо результат, але якщо ми думаємо про наживу і хочемо швидко продати неякісний товар, ми можемо збагатитися на час, але такий бізнес швидко втрачає свою цінність.

Які якості, знання та навички важливо передавати дітям?

Як показує минулий досвід, багато цінностей, які повинні існувати, практично втрачені в даний час. Якщо ми хочемо розвинути правильні якості в наших дітях, то нам потрібно навчитися усувати негативні емоції. Якщо ми будемо перетворювати свій гнів, злість і більше аналізувати, ми можемо відкрити свій природний стан і справжні цінності. Причиною бід, які відбулися за останні століття, є наше незнання, егоцентризм і злість. Дуже важливо усунути негатив і показати основні цінності, що ми живемо в соціумі, з яким потрібно взаємодіяти з любов'ю, розумінням, співчуттям і добросердям. Це може змінити майбутнє.

Як у сучасному світі, повному матеріальних спокус, прищепити дітям базові цінності?

Це питання хвилює всіх і дуже важливе для кожної людини. Щоб допомогти дитині зростити ці якості і розуміти різницю матеріальних і духовних цінностей, нам потрібно в сім'ї оточити дитину істинними знаннями, допомагати дитині взаємодіяти з близькими, оточити правильною системою освіти і допомагати розвиватися. Згодом такі діти стають дорослими, здатними приймати рішення, ґрунтуючись на минулому досвіді, який отримали в дитинстві. Якщо дитина росте в такому суспільстві, вона може стати лідером і принести користь всьому світу, створити умови для своїх дітей.

Як впоратися зі стресом, переживаннями і усвідомити, чого не вистачає для щастя?

Щоб не мати страхів і переживань в першу чергу необхідно встановити свій рівень. Наприклад, бути простою людиною і задовольнятися тим, що маєш. Якщо така людина розуміє, що, перебуваючи в скромному становищі, вона нічого не програє, вона згодом стане переможцем і лідером. Тому простота і скромність - якості, які розвиваються і люди, які володіють такими якостями, досягають успіху.

Коли ми не будемо початково сподіватися на конкретні цілі і результат, а навчимося задовольнятися тим, що відбувається, у нас не буде страхів і сподівань, а якщо не буде страхів і сподівань - не буде стресів. Урівноваживши свій розум, ми зможемо аналізувати все, що з нами сталося і розуміти, що всі наслідки взаємозалежні. Розуміючи, що все приходить мінливе і не існує окремо, ми можемо аналізувати і планувати той чи інший результат. Якщо ми будемо ґрунтуватися на таких знаннях, то у нас не буде хвилювань і переживань, наприклад, через невдалу зустріч. Якщо час вийшов, то навіщо хвилюватися, якщо ми не можемо його повернути назад. Ми можемо перенести зустріч і отримати, можливо, кращий результат, але стрес, який ми отримаємо в проміжку цього часу, повністю викорінить наші сили, натхнення і ми втратимо дуже багато.

Як в житті обрати правильний шлях до гармонії та щастя, не піти хибним шляхом?

На словах існує істинний і хибний шлях, але в реальності ми не можемо назвати істинним той шлях, який ми не пройшли. Якщо ми хочемо щось зрозуміти, то ми маємо самі пройти цей шлях і відчути це на своєму досвіді - тоді ми зможемо сказати який вибір був правильним. Як я вже говорив, найголовніше це все досліджувати, не слухаючи нікого, і пройти свій шлях, спираючись на власний досвід.

Що б Ви порадили українцям і чого б побажали Україні?

Все, що ми хочемо - любов, співчуття, спокій в розумі, благополуччя, добробут, - все це хочуть мати й інші. Якщо ми будемо брати на себе відповідальність за все, що нас оточує, тоді в усьому світі буде добробут. Зараз практично відкриті кордони, з появою інтернету світ вже не здається неосяжним, інтернет звужує рамки: люди стали в якійсь мірі однією сім'єю, але, з іншого боку, з'явилося ще більше агресії і чіпляння за власне «Я» і свою країну. Якщо ми навчимося бути частиною соціуму, то все рамки будуть усунені, але існують кордони, держави, народності і кожен ідентифікує свою ідентичність. Те, що ми можемо зробити - взяти відповідальність за себе і свою країну. Ми повинні дбати про навколишнє середовище, чистоту повітря, лісів та вод, взяти на себе відповідальність за місце свого перебування, не переносячи її на чужі плечі.

Основні проблеми породжуються нерозумінням. Коли ми не розуміємо чогось у відносинах з близькими, чоловіком, дружиною, батьками, вчителями, це перетікає у глобальні конфлікти в соціумі. Люди піднімають кулаки і зброю, щоб усунути свого ворога, але якщо ми подивимося в свій розум, то побачимо, що наш основний ворог - наша злість, яка породжується невідаючим розумом. Якщо ми будемо аналізувати ситуацію і думати, що ми можемо зробити, вести діалог і не відповідати агресією на агресію - ми отримаємо результат.

Українцям, від дитини до президента, я побажаю покладати на себе відповідальність і бути в гармонії, любові, мирі та щоб це приносило користь всьому оточенню.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини