Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дожити до кінця карантину: що роблять сильні топи України

Реклама

Світ змінюється. Бізнес ледь устигає змінюватися разом із ним. Проте успішний бізнес давно й упевнено діє на випередження. У спільному спецпроекті LIGA360 та Liga.net ми попросили успішних лідерів українського бізнесу поділитися власними правилами роботи з інформацією.

Як бути в курсі всього, що відбувається, але не втратити фокус? Як фільтрувати інформацію? Як зберігати контроль і спокій, коли всі плани руйнуються? Своїм досвідом поділилися Василь Хмельницький, Дмитро Шимків, Олена Макеєва, В'ячеслав Климов, Ольга Устинова та Марина Бондаренко. А ми публікуємо уривки найцікавішого, на наш погляд.

Василь Хмельницький,

засновник холдингової компанії UFuture та UNIT.City

Я споживаю інформацію цілеспрямовано: дивлюся й слухаю тільки те, що мені цікаво. У нас є спеціальна служба, яка збирає професійну інформацію й робить зріз ринку на кожен день: з інформаційної частини, бізнесової, фінансової. Так ми розуміємо, куди рухається український і світовий ринки. Ми - невід'ємна частина великої економічної екосистеми світу, і ми точно від неї залежимо.

Ось історія з мого бізнесу. Коли ми з партнерами володіли Запоріжсталлю, отримали інформацію, що в Туреччині й Китаї почали будувати такі самі заводи. Буквально після запуску заводів у Китаї й Туреччині ринок утричі просів, тому що ці країни закрили свої ринки для купівлі нашого металу. Але ми встигли вийти з бізнесу до цього.

Марина Бондаренко,

голова Ради директорів ЛІГА:ЗАКОН

Я, безумовно, оцінюю дуже високо вплив отриманої або не отриманої вчасно інформації. Найімовірніше, у зв'язку з тим, що мій бізнес пов'язаний безпосередньо з інформацією. У нас багато практичних прикладів впливу інформації на бізнес узагалі - і в оцінці змін правового поля, і в оцінці стану наших стратегічних контрагентів і партнерів.

2 квітня, через 2 тижні після оголошення карантину в Україні, ми випустили комплексне рішення для бізнесу - LIGA360. Власне, комплексне рішення LIGA360 і створено на прикладі розуміння критичної важливості впливу моніторингової інформації на бізнес-рішення. Ми оперативно постаралися врахувати зміну пріоритетів у бізнесі на віддалений режим роботи, колективне обговорення ризиків і виявлення можливостей.

Численні опитування, інтерв'ю, які ми проводили, підтвердили правильність ідеології LIGA360. У кожного бізнесу свій стиль роботи з інформацією, але всіх об'єднує одне - необхідність отримувати максимально достовірну й надійну інформацію, у стислому перевіреному вигляді, і на її основі ухвалювати швидкі (але зважені) рішення. І з цим неможливо сперечатися - у кризу інакше не можна.

В'ячеслав Климов,

співвласник "Нової пошти"

Завдання кожного бізнесу зараз - вижити. Ось просто дожити до кінця карантину. І для цього критично важливо в деталях розуміти, що відбувається. Особливо, коли вся компанія працює у віддаленому режимі. Якщо раніше мені досить було отримувати інформацію з компанії раз на тиждень, чи й рідше, то нині ми перейшли фактично на щогодинний режим. Кількість відправлень, перевезених посилок, дані про вагу, людей, завантаження відділень - це все моніториться й аналізується 24/7. Усі урядові рішення, усі обмеження - найважливіші новини для нас, адже це безпосередньо впливає на наш бізнес.

При цьому на новини я жорстко лімітую свій час - до 15 хвилин на день. Цього цілком досить, аби сформувати повну картину дня. Решту 99 % свого робочого часу варто витрачати на себе, свою сім'ю, співробітників і клієнтів та, звісно, на виживання бізнесу.

Ми люди бувалі, пройшли вже не одну кризу. Моє особисте правило як управлінця: ніколи не піддаватися паніці, що б ти не прочитав/дізнався. Найчастіше, якщо просто взяти паузу на півгодини-годину, ситуація сама проясниться. Будьте як воєначальник Сунь Цзи з "Мистецтва війни". Не поспішайте, зберігайте холодну голову, не панікуйте, ухвалюйте рішення спокійно.

Олена Макеєва,

екс-заступник міністра фінансів і голова аудиторської компанії "Аксьонова і партнери"

Сама собою інформація не впливає на бізнес, а ось людина, що володіє інформацією, здатна на багато чого. Мої правила роботи з інформацією не змінюються: отримувати інформацію як мінімум із двох надійних джерел, перевіряти ще раз і все піддавати скептицизму, а вже потім аналізувати.

Кількість споживаної інформації у "воєнний" час збільшується в кілька разів. Я використовую систему Девіда Аллена "Getting Things Done", максимально звільняю свій розум від запам'ятовування й переношу завдання на зовнішні носії, з нагадуваннями. Насамперед отриману інформацію я сортую на "Цікаво/Сміття". Сміття відразу утилізую, а з інформацією, що залишилась, працюю.

Якщо мені потрібно ухвалити оперативне рішення, то, отримавши й обробивши інформацію, я покладаюся на свою інтуїцію. Якщо я знаю, чого я хочу й навіщо, - не вагаюся та ухвалюю рішення. Особисто для мене - що швидше, то краще. Але для серйозних і складних питань я волію виділяти достатньо часу й ретельно прораховувати можливі варіанти для прийняття рішення.

Дмитро Шимків,

голова ради директорів Darnitsa Group

У нас зараз є проекти, які ми місяць тому навіть не розглядали. Але обставини змінюються, і зразу ж таки перебудовується стратегія. Вона повинна постійно змінюватися залежно від того, як змінюється світ і з'являються можливості. Я використовую будь-яку інформацію.

У мене підписка на міжнародні відносини, фарму, технології, кібербезпеку, охорону здоров'я, біотех. Так я залишаюся в курсі останніх новин у сферах, якими я займаюся. Ще я люблю посилання на офіційні документи, цифри, порівняння, таблиці - це знак якості для мене. Але є різні джерела й навіть відео якогось блогера, що може стати в підсумку важливим під час ухвалення деяких рішень. Є кілька реальностей: журналістів, бізнесу, держави, суспільства та навіть окрема реальність соцмереж. Бізнесмен повинен це враховувати.

Одного разу я пробув без новин 21 день - коли був в Антарктиді. Через три тижні я зайшов в Інтернет і зрозумів, що світ не розвалився. Я чітко побачив, як одні новини скасовують інші, як змінюється ставлення людей до певної події. Дисконект - це чудова річ. Бізнесмену важко влаштувати собі тривалу відсутність, але фул-тайм присутність в інформаційному потоці теж не завжди добре - втрачається фокус.

Ольга Устинова,

генеральний директор Vodafone Україна

Коли щодня ситуація змінюється, ми не можемо зробити прогноз навіть на завтра - будь-які прогнози й математичні моделі, які робили раніше, не працюють. Немає єдиного рішення, як виходити з кризи, єдиної пігулки, здатної вилікувати бізнес. Кожен бізнес повинен адаптуватися залежно від своїх питань, проблем, вирішувати їх швидко й оперативно.

Отримую як мінімум 100 повідомлень на день електронною поштою. Багато інформації передається в месенджерах - для скорочення часу на ухвалення рішень. Раз на день я отримую дайджест новин на основі моніторингу медіа, регуляторних змін, законодавчих, податкових - усе, що стосується нашого бізнесу. Так ми розуміємо, що відбувається в країні та у світі. Усередині компанії в режимі онлайн відстежуємо стан мережі - усіх її елементів, тренди щодо доходів, кількість відкритих магазинів тощо. Багато інформації надходить від Групи. Але починається кожен день зі статусу по регіонах - ми дивимося, чи всі працюють у штатному режимі, чи немає випадків захворювання серед співробітників.

За таких умовах немає інформації, на яку можна було б довго спиратися в управлінні бізнесом. Беруть під сумнів усе - будь-які джерела, будь-які рішення. Аналізуємо, намагаємося знайти баланс між бізнес-результатами й безпекою, але лише час розсудить, які рішення були правильними, а які - ні.

Читайте повну версію інтерв'ю на Liga.net.

Автор: Катерина Венжик, Марія Ксендзик

Об'єднайте команду для управління ризиками та пошуку нових можливостей. LIGA360 - екосистема хмарних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН пропонує єдине середовище для формування антикризових рішень. Будьте в курсі змін законодавства, оподаткування, репутаційного медійного кола, змін в діяльності партнерів, клієнтів та конкурентів для ефективної роботи в режимі карантину. Замовити тестовий доступ

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини