Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії ІТ-Інтегратор: "Інновації – це наша робота!"

Реклама

Наступний учасник нашого проекту про ефективність команд у пост-карантинний час - компанія “ІТ-Інтегратор”.

“ІТ-Інтегратор” - найбільший розробник і постачальник IT-рішень для корпоративного і державного секторів в Україні.

Компанія впроваджує для клієнтів IT-рішення будь-якої складності. Основні напрямки роботи - інформаційна безпека, дата-центри, базова ІТ-інфраструктура, мережева інфраструктура, контакт-центри, системи управління і моніторингу, інженерна інфраструктура, хмарні сервіси (SaaS).

ІТ-рішення спрощують бізнес-процеси, роблять роботу співробітників більш ефективною. Чи так це?

Звісно, IT-рішення є абсолютно невід'ємною частиною будь-якого сучасного бізнесу в усіх сферах економіки. Карантин лише зробив гострішою тотальну необхідність максимально автоматизовувати всі бізнес-процеси, впроваджувати цифрову трансформацію бізнесу, комплексно захищати персональні дані клієнтів, організовувати можливість віддаленої роботи для своїх співробітників та неодмінно ефективно та без зайвих капіталовкладень захищати ці віддалені робочі місця від кібератак та хакерів.

Ви на ринку з 2000 року. За 20 років пережили багато криз. Що з них винесла компанія?

Будь-яка криза рано чи пізно закінчується. Тому надзвичайно важливо зберігати конкурентноздатною команду, стосунки з клієнтами та партнерами. Крім того, дуже важливо, навіть на фоні жорсткої необхідності оптимізувати витрати, не забувати про необхідність продовжувати інвестувати в R&D, інноваційні напрямки, які дозволять бізнесу вийти з кризи готовим до нових звершень.

Існує думка, що ІТ - це можливість завжди працювати вдома, віддалено. Чи так це? Чи змінив карантин щось для вашої компанії? Чи були скорочення, хто залишиться працювати віддалено?

Ми прагнули максимально зберегти операційну ефективність і нашу команду. Тому одним з перших кроків на початку карантину був максимальний перерозподіл функції підрядників на наших штатних людей. Водночас, ми прийняли рішення продовжувати інвестиції в інноваційні рішення і продукти - нещодавно ми запустили новий департамент галузевих рішень, який пропонуватиме нові технології, зокрема Інтернет речей (ІоT). Також ми суттєво скоротили всі непрямі витрати - зокрема, за рахунок скорочення орендованих площ. Ми також скоротили бюджет на корпоративне навчання і заходи на 60-70% у цьому фінансовому році.

Також після пом'якшення карантину компанія вирішила перевести весь персонал на гнучкий графік роботи. Ми вже запустили програму Flexitime 2020, орієнтуючись на головний кадровий тренд від найкращих світових IT-компаній - акцент на віддаленій роботі.

Гнучкий графік запроваджений в компанії на весь поточний фінансовий рік, тобто до кінця першого кварталу 2021 року.

Співробітники компанії тепер можуть обирати гнучкість у три способи:

1) місце, де вони працюють;

2) дні робочого тижня в офісі та вдома;

3) час початку та закінчення робочого дню.

Стосовно місця роботи є наступні опції - офіс, дім, коворкінг чи будь-яке інше зручне місце з підключенням до мережі. Також обирати можна і кількість офісних днів - рекомендований графік - три дні в офісі, два - вдома чи в іншому місці. Для співробітників, які перебувають на гнучкому графіку роботи, встановлюються «плаваючі» початок і закінчення робочого дня. За погодженням з керівником робота може розпочинатися з 8-ої до 11-ої години та тривати 8 годин.

Новий формат роботи дозволить компанії адаптувати співробітників до офісної роботи після майже трьох місяців карантину та віддаленої роботи. Робота під час карантину дала можливість топ-менеджменту компанії пересвідчитися в тому, що віддалена робота для більшої частини співробітників навіть більш продуктивна, ніж звичайна. Крім цього, у такий засіб “ІТ-Інтегратор” реагує на запит співробітників щодо гнучкого робочого дня, який існував і до цього. Змішаний формат роботи також дозволить співробітникам бути психологічно готовими до наступних хвиль карантину, за умови, якщо вони матимуть місце.

Ми, як ІТ-компанія, звикли в нашій діяльності до гнучкої роботи. Але раніше використовували цей формат не занадто активно. За останні місяці під час карантину ми працювали за гнучким графіком більшість часу та цілком впевнилися в його ефективності та практичності.

Наявність гнучкості не означає, що змінюються вимоги до якості або термінів виконання роботи. Але плаваючий графік надає можливість персоналу орієнтуватися на результати, а не на час, та працювати за власним, найбільш комфортним сценарієм. Водночас, успіх гнучкої роботи в багатьох аспектах залежить від менеджерів: вони мають постійно виступати у ролі коучів своїх підлеглих та системно відстежувати результати співробітників - персональні досягнення, колаборацію з іншими членами команди та підрозділами, взаємодію з клієнтами.

На скільки від 1 до 10 ви оцінюєте діджітальность своєї команди?

Орієнтовно на 7-8. Ми свідомо хочемо залишити живі комунікації обов'язковим елементом роботи та життя. Тому що саме звичайний живий формат роботи та спілкування дуже суттєво підтримує командну ефективність. Запускаючи програму Flexitime 2020, “ІТ-Інтегратор” адаптує останні кадрові практики відомих світових ІТ-компаній. Так, нещодавно керівництво Facebook заявило, що протягом наступних 5-10 років переведе на віддалений формат роботи половину співробітників компанії. Але в наших реаліях вкрай важлива фізична присутність людей в офісах. Ми вважаємо, що для підтримки нормального психологічного стану команди, регулярна робота в офісі обов'язкова. Люди мають бачити один одного, спілкуватися, обмінюватися думками, ідеями, заряджаючи один одного енергією.

Як ви оцінюєте ефективність роботи співробітників? Які програми, сервіси, рішення і метрики використовуєте?

Для кожного підрозділу розроблений свій KPI. В нашій ERP-системі можна подивитися плановий і фактичний результат для кожного з підрозділів. Наприклад, для продавців ми враховуємо план-факт по маржі, коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості.

Яких ІТ-рішень не вистачає для роботи HR-а?

Наша компанія працює на внутрішніх софт-продуктах, відповідно якщо є потреба доробок, наші технічні фахівці це реалізують. Ми використовували активно час проведений в карантині для оцінки своїх бізнес-процесів та автоматизації частини з них для спрощення процедури. Наприклад, з останнього-складено ТЗ на автоматизацію процедури проходження ОЛ, автоматизація узгодження оффера і підготовки робочого місця нового співробітника.

Як в Україні на глобальному рівні впровадити культуру інновацій? Яка роль в цьому HR-ів і їх компаній?

Ми є ІТ-компанією і інновації - це наша робота. Впровадження культури інновацій має бути стратегічною ціллю бізнесу. Цей процес зазвичай може тривати 2-3 роки та вимагати тотального перебудування усіх бізнес-процесів, яке досягається в тому числі завдяки цифровій трансформації.

Робота віддалено змусила багато компаній задуматися про кібербезпеку. Які рішення ви рекомендуєте впровадити для безпеки бізнесу? Про що потрібно перш за все потрібно думати ТОП-команді?

Віддалена робота вже стала безумовним та беззаперечним трендом сьогодення, а її актуальність у найближчі часи нікуди не зникне. Такий формат зазвичай цікавіший роботодавцям, через можливість економити на оренді офісних приміщень і комфортніший для співробітників - вони економлять багато часу та зусиль. Але навіть якщо вашим співробітникам вдалося організувати віддалену роботу вдома, не треба ігнорувати основний виклик часу - кіберзагрози. Віддалений доступ і домашні ПК ваших співробітників вкрай важливо якісно захистити. Не менш важливо, ніж ваші офісні робочі станції та корпоративні мережі. Впоратися з цією задачею та іншими викликами віддаленого формату вам допоможе технологія VDI - віртуальні робочі столи.

Карантин вже понад 3 місяці. Якщо повернутися назад, то що б ви змінили в стратегії, поведінці, прийняті рішення, в роботі з командою?

Деяким кадровим питанням можна було б приділяти більше часу, тому що частина співробітників були у сильному стресі, особливо на початку карантину, та їх продуктивність впала. Команду треба було постійно підтримувати психологічно і в цілому ми це дуже вдало робили. Зокрема, ми регулярно проводили наради керівників бек-офісу та змогли суттєво прокачати їх управлінські компетенції. Також ми провели більше 10 вебінарів для всього персоналу бек-офісу, під час яких керівники детально розповіли про специфіку своєї роботи. Такі активності безумовно зробили нашу взаємодію більш ефективною.

__

Для технічного відстеження та постійного моніторингу бренду компанії в мережі рекомендуємо звернути увагу на рольове місце HRа в системі LIGA360. IT-екосистема являє собою єдиний робочий простір для всієї команди, в тому числі для роботи віддалено. Рішення для HR-менеджера - це набір інструментів для моніторингу трудового законодавства, з усіма новаціями та експертними коментарями, а також модуль системи аналітики та моніторингу медіа-простору Semantrum для відстеження згадок бренду і відгуків про компанію.

Раніше ми говорили про цінність людського капіталу c HRD Kyivstar та заступниким директора Департаменту персоналу «ХУАВЕЙ УКРАЇНА»

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини