Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для вирішення питань воєнного часу важливо було надати державним органам безоплатний доступ до LIGA360

11 травня 2022, 15:40
1352
0
Реклама

Третій місяць уся територія України живе в нових реаліях. Щодня з новими викликами воєнного стану стикається кожен українець, кожна компанія та державна влада. Під час війни саме на плечах державних службовців лежить чи не найбільше відповідальності.

У перші дні держава змушена була закрити всі реєстри, щоб не допустити витоку інформації до ворога. Тому компанія LIGA ZAKON вирішила надати доступ до платформи LIGA360 всім органам державної влади та критичним об'єктам інфраструктури, щоб вони мали змогу продовжувати свою роботу.

LIGA ZAKON із перших днів від початку повномасштабного вторгнення використала всі технічні можливості й ресурси для забезпечення стабільної та регулярної роботи 24/7 усіх продуктів і сервісів LIGA360, тим самим дала змогу працювати (зокрема, й органам державної влади) з головними документами країни.

Докладніше про відкриття доступу до ІТ-платформи LIGA360 для державних службовців розповість Євген Кузьменко, Head of Business Development у LIGA ZAKON.

Пане Євгене, скажіть, чому таким важливим для влади України є відкритий доступ до ІТ-платформи LIGA360?

Рішення української влади якнайшвидше після початку повномасштабного вторгнення закрити реєстри - це був вимушений і необхідний крок для захисту головних документів країни. Водночас самі держслужбовці втратили можливість користуватися ними.

Для того щоб державні інституції мали змогу вирішувати нагальні й надважливі питання воєнного часу, важливо було негайно надати їм доступ до LIGA360.

Тож, не зволікаючи, наша компанія ухвалила відповідне рішення й оперативно надала в користування доступ до ІТ-платформи LIGA360 органам державної влади, судам і представникам об'єктів критичної інфраструктури, адже ми дуже добре розуміли, яку цінність мають наші продукти.

Власне, яку ж цінність мають продукти LIGA360 для влади країни?

Річ у тім, що з 1999 року наша компанія як технічний адміністратор спільно з Міністерством юстиції України створює та супроводжує Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів держави: готує тексти документів для їх подальшого внесення до відповідних фондів зазначеного Реєстру співробітниками Мін'юсту. На початку повномасштабної війни Міністерство юстиції не мало можливості підтримувати Реєстр НПА в робочому стані, адже до нього не було доступу, тож громада втратила доступ до головних документів країни.

Натомість фахівці нашої компанії продовжили опрацьовувати й розміщувати нові та актуалізовані нормативно-правові акти у продуктах LIGA360, щоб забезпечити можливість оперативно наповнити дані Реєстру після відновлення його працездатності.

Також LIGA360 забезпечила доступ до важливої інформації: оперативні новини та нововведення, цілодобовий доступ до найповнішої бази нормативно-правових актів, аналітики та роз'яснень, довідкової та консультаційної інформації. За допомогою нашого функціонала системи аналізу судових рішень VERDICTUM є доступ до матеріалів судової практики в обсязі відкритої частини Єдиного державного реєстру судових рішень, до повної бази та щоденних оновлень матеріалів практики Європейського суду з прав людини в межах стандартних обсягів надходжень. Окрім того, ми надаємо доступ до інформації про юридичних і фізичних осіб (CONTR AGENT). Дуже важливим на сьогодні є й аналіз партнерів і постачальників із метою виявлення бенефіціарів та їхніх зв'язків із російською стороною. І в LIGA360 це можливо, що дуже важливо для української влади.

Перелічені можливості - це те, що було доступне на початку повномасштабного вторгнення, але ж за понад два місяці в LIGA360 було впроваджено чимало новинок. Що це за новинки та чи доступні вони для державних службовців, яким надали доступ безоплатно?

Так, звісно! І новинок багато, і доступні вони, зокрема, і для держслужбовців, яким у користування надано доступ до платформи.

Команда компанії LIGA ZAKON жодного дня від початку повномасштабного вторгнення не зупиняла роботу, ба більше, ми розвивали саме функціонал, який буде корисний особливо для вирішення питань воєнного часу. Якраз тому важливо було оперативно впровадити нові інструменти в систему.

Нині ми бачимо разючу кількість законодавчих та інформаційних сповіщень. Тож, щоб тримати руку на пульсі законодавчих нововведень і новин у всіх рішеннях LIGA360, ми створили модуль "Воєнний стан". Модуль надає доступ до інформації про законодавчі зміни та новації на актуальні теми, до аналітичних матеріалів і роз'яснень, консультаційних відповідей від експертів LIGA ZAKON та провідних міністерств і відомств країни, новин у сфері економіки від топових ЗМІ та з офіційних джерел.

Корисними в роботі користувачів будуть і тематичні добірки "Новації на актуальні теми під час воєнного стану": господарська діяльність, податки й облік, ЗЕД і мито, пенсії, виплати, пільги, акциз та ліцензії, благодійна допомога, суд, юстиція, нотаріат, власність тощо.

Для того щоб робота з документами під час дії воєнного стану давалася легко та швидко - у LIGA360 створено новий функціонал управління договірною роботою "Шаблони" (Contractum). Тут доступні різноманітні шаблони договорів від LIGA ZAKON, а також є можливість створити власний зручний шаблон для роботи. Новинка функціонала цього продукту, на яку варто звернути увагу, - власні шаблони розділів для формування договорів. Популярними сьогодні є шаблони англійською мовою.

І ще одним оновленням, яке є новинкою не лише для LIGA360, а й для України загалом, є унікальний сервіс роботи з результатами пошуку "Графічні зв'язки". Це інструмент в Інформаційно-правовій системі в LIGA360, функціонал якого зображає результати пошуку (список документів) у зручній візуальній формі у вигляді кіл різних розмірів і кольорів, пов'язаних між собою. А після ухвалення Закону "Про дерадянізацію законодавства України" він стане незамінним помічником на державній службі для аналізу зв'язків між нормативно-правовими актами під час адаптації законодавства і приведення його у відповідність.

Із часом функціонал окремих державних послуг почали відновлювати, чому важливо було й надалі залишати для державних службовців відкритим доступ до LIGA360?

Так, звісно, функціонал окремих послуг частково згодом почали відновлювати в регіонах, де не ведуться активні бойові дії. Утім, більшість реєстрів усе ж залишилися закритими з міркувань безпеки, щоб уникнути випадків несанкціонованого доступу або потрапляння інформації до ворога.

Також у період війни законодавчі документи зазнають чимало змін, але, як засвідчила практика, законодавча база Верховної Ради на сайті Парламенту перебуває не в контрольованому стані: нормативні акти розміщують та актуалізують із затримкою. Як ми вже казали, досить тривалий час не працював Інформаційний фонд Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

А в стані воєнного часу важливою є оперативність і достовірність, тому, щоб полегшити роботу українській владі, компанія LIGA ZAKON не могла залишити державних службовців без швидкого забезпечення важливою та перевіреною інформацією з наших продуктів й актуальних баз даних.

Як багато "робочих місць" було надано в користування державним органам? І які інституції мали змогу їх отримати?

Лише за перші тижні повномасштабної війни безкоштовний доступ отримали майже 4 тисячі фахівців органів законодавчої та центральної влади: представники Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, системи органів прокуратури, Збройних Сил України. Також доступом до ІТ-платформи LIGA360 забезпечили значну частину судів України. Сьогодні ця цифра вже перейшла позначку 5 тисяч наданих доступів.

Доступ до ресурсів LIGA360 ми безкоштовно вирішили надавати для всіх ключових органів - це і системи державних та судових органів влади, і місцеві органи влади, і силові відомства та установи, і тероборона… Усім тим держслужбовцям, які в цей складний час працюють на перемогу України.

Так ми вирішили ще на початку повномасштабного вторгнення та, щоб українська влада мала змогу продуктивно виконувати свої обов'язки під час війни, забезпечуватимемо це доти, доки буде потреба.

Підтримуючи один одного, ми обов'язково переможемо!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини