Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавець зобов’язаний створити вакансію, але не заповнити її

3 серпня 2018, 08:35
214
0
Реклама

Суть справи: Фонд соцзахисту просив стягнути з підприємства близько 18 тис. грн за те, що на підприємстві не була влаштована особа з інвалідністю.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Апеляційний суд задовільнив позов, виходячи з того, що відповідач направляв звітність про наявність такої вакантної посади до центру зайнятості не щомісяця, а лише вісім разів.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС не погодилась із висновком апеляційного суду і залишила в силі рішення суду першої інстанції.

Верховний Суд зазначив, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю. Водночас це не супроводжується їх обов'язком пошуку осіб для такого працевлаштування, оскільки цим займається держслужба зайнятості.

ВС наголосив, що роботодавцю достатньо одноразово подати звітність про наявність вакансії у строк не пізніше 10 робочих днів з дати її відкриття. Також роботодавець повинен не допускати безпідставної відмови у працевлаштуванні.

Відповідну постанову у справі №806/1368/17 ВС прийняв 26.06.2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини